Eli olen tässä jo kolmisen kuukautta tapaillut yhtä tyttöä, lähestulkoon joka viikko. Käymme aina kävelyllä tai joskus myös juoksemassa. Juttua riittää ja viihdymme hyvin toistemme seurassa. Pidän todella paljon hänestä ja epäilen hänelläkin olevan myönteisiä tunteita minua kohtaan, mutta en voi sanoa olevani ollenkaan varma asiasta. Ainakin hän juttelee lähes päivittäin kanssani useaan otteeseen netissä ja hymyilee sekä juttelee mukavia minulle aina tapaamisisemme aikana. Mitä luulette, jumittaako meidän juttu tähän paikkaan vaikka loppuiäksi jos toinen ei uskalla tehdä aloitetta? Nimittäin olemme molemmat täysin kokemattomia, ujoja ihmisiä eikä meidän siis ole helppoa puhua mihinkään syvällisempään seurusteluun liittyvistä asioista. Hyvä puoli tällaisessa etenemisessä on nyt se, ettei meillä kummallakaan ole muita ihastuksenkohteita tai seurustelukumppaniehdokkaita eli sikäli saamme edetä rauhassa ja pikkuhiljaa kohti jotain syvällisempää - mikäli sitä molemmat todella haluavat :)
Mutta siis, kannattaisiko minun rohkaista mieleni ja kysyä tyttöä vaikka vaihteeksi syömään ulos jonain iltana? :) Jos vähän jotain erilaista tekemistä vaihteeksi kuin valtavan pitkiä lenkkejä... Mikä voisi mielestänne olla tilanteessa vastaus, voisiko se millään olla myöntävä? :D
Mutta siis, kannattaisiko minun rohkaista mieleni ja kysyä tyttöä vaikka vaihteeksi syömään ulos jonain iltana? :) Jos vähän jotain erilaista tekemistä vaihteeksi kuin valtavan pitkiä lenkkejä... Mikä voisi mielestänne olla tilanteessa vastaus, voisiko se millään olla myöntävä? :D
Vastaukset 6
Vanhimmat
niin kuin sika limppuun :)
hei kun mä luen ton sun jutun niin musta tuntuu että sä oot maailman söpppöin! ja ihan varmaan tyttö suostuu :) kysyt vaan. oot sika söpö!
Kysy ihmeessä. Ei sulla ole mitään menetettävääkään. Kyllähän kaveritkin voi käydä keskenään syömässä niin ei se välttämättä ole mikään iso askel sillä tavalla ajateltuna. Tai meette vaikka leffaan tai jotain. Ei kannata ikuisuuksia odottaa mutta ei myöskään kannata liikaa kiirehtiä. Hyvin se menee :)
Jos tyttö hymyillen katsoo suoraan silmiisi ja vaikuttaa hieman ujolta, niin hän on varmasti ihastunut sinuun!
Itse olen ihastunut yhteen mieheen, joka hakee jatkuvasti katsekontaktia ja hymyilee minulle, mutta ei tule puhumaan! Se on kiduttavaa!
Kuules nuorimies :)!
Ehdottomasti kysyt sitä tyttöö syömään mutta ennen sitä otat sitä kädestä kii ja kysyt saanko antaa sulle pusun. Jos vastaa myöntävästi niin tiedät ollakko kaveripohjalla vai jotain muuta. Ja jos se sun kans käy pitkillä kävelyillä niin tuskin ainakaan sua kammoksuu.
Kii vaan ja onnellisesta etiä päin..yhdessä :)!
Kiitti kaikista mukavista vinkeistä! :) Tosiaan olis hurjan jännittävää toteuttaa kaikki nyt paikalla enkä usko sillä vielä olevan edes mikään kiire... Mutta toki jossain vaiheessa asiat täytyy hoitaa tavalla tai toisella. Hirveetä olis jos kuulis tytön odottaneen jotain aloitetta vuosikausia huh.. Mutta yritän rohkasta itteeni nyt taas vähän enemmän! ;)