Lailla pitäs kieltää

,.öjnbå9o0p

käärmeiden pito lemmikkinä, kun ei niistä osata huolehtia. Taas kerran löytyi käärme ihan muualta, kuin missä sen piti olla.
Jos minun sängystäni, tai muualta asunnosta sellainen löytyy, otan selvää, kenelle se kuuluu ja menen syöttämään sen sille.

4

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 175439

      Tuolla logiikalla pitäisi paljon ennemmin kieltää koirat, jotka mm tappavat lapsia, raatelevat ja jopa karkeilevat. Muutkin eläimet karkailevat huolimattomilta omistajiltaan. Eiköhän kielletä kerralla kaikki elukat muutaman huolimattoman ihmisen takia.

    • Constrictor

      Muuta Norjaan.. siellä ne on jo kielletty.

    • donarosa

      Hmmm... Itsellä ollut pari pytonia, boa ja nyt viljakäärmeitä, koskaan eivät ole purreet, kerran viikossa ruokin, vaihdan veden joka päivä, suihkuttelen joka toinen päivä, käsittelen heitä viikottain. Ömmm, mikä siis ongelma? Terra on sellainen ettei sieltä pupujussikaan karkaisi.

      Avarakatseisuus on myös helppoa, ja terveyden päälle hyväksi.

    • käärmeharrastaja

      Viljakäärmeen terraariota ei parane pahemmin suihutellen, kuolee liikaan kosteuteen, käsittely stressaa, faktat mieluusti ensin kuntoon ennenkuin hommaat käärmeitä ;) herppi.net ja matelijat.info antaa hyvät hoito-ohjeet

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      108
      1177
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      752
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      36
      656
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      566
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      71
      523
    6. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      48
      512
    7. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      32
      510
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      510
    9. Miksi ajattelit minun

      Rakastuneen sinuun?
      Ikävä
      42
      485
    10. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

      Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
      Kemijärvi
      25
      467
    Aihe