Rokotukset, isorokko, AIDS

lisää totuutta

Kun isorokko hävisi, aids alkoi. Variola viruksen hävittäminen teki tilaa hiville.

Kannattiko?

Jo yli 30 miljoonaa ihmistä on kuollut pelkästään yhteen rokotteiden aiheuttamaan haittaan, eli AIDSiin.

4

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Einari E-T

      Ei se ihan noinkaan mene. Isorokko oli hävinnyt länsimaista paljon ennen AIDS:n puhkeamista. Uusia viruksiahan syntyy mutantoitumalla koko ajan.
      Väite, että rokotteet olisivat epäsuorastikaan aiheuttaneet AIDS:n, on vain ja ainoastaan osoitus epätoivoisesta rimpuilusta rokotteita vastaan. Mitään tutkittua näyttöähän sinulla tietenkään ei ole.

      • kkkjjj

        Mitä isorokkovirukselle tapahtui kun se lääketieteen toimesta lyötettiin toistuvasti yhteen lehmärokkoviruksen kanssa? Entä kuinka lehmärokkoviruksen kävi? Entä muiden virusten? Lääketieteessähän ei hallita sen enempää isorokko- kuin lehmärokkovirustakaan, vaikka toisinkin on annettu ymmärtää. Influenssavirusten kanssa on yritetty juostu kilpaa ja toistuvasti hävitty tässäkin. Kivaa bisnestä, kiitos virusten ja niiden muuntokyvyn. Kun mitään ei ymmärretä, ihmishallintakin on taattu.

        Belgian Kongossa 50-luvulla ymmärrettiin aika paljon poliorokotteen ja AIDS:n päälle, etenkin alkuperäisväestön ja simpanssien parissa. Kun ikävältä kalskahtaviin näyttöihin ei kajottu, tutkinta kävi kuin tanssi. Tutkittiin vain sitä, mikä miellytti ja näinhän länsimaisessa lääketieteessä rokotteiden suhteen aina on menetelty.

        AIDS ei pysäyttänyt rokottamisia, eivätkä monet muutkaan tekijät. Myös autismin ja rokotteiden yhteys tulkittiin huuhaaksi. Samoin lasten ADHD ja diabetes ovat mystisten yhteensattumien tuloksia, ei rokotteiden. Englannissa 10-vuotias ADHD:tä sairastava poika teki itsemurhan saatuaan sairauteensa lääkitystä. Nyt tutkitaan ADHD-lääkitystä, ei rokotteita. Nykylapset ovat runsaasti lääkittyjä ja monien lääkkeiden yhteyttä sairastumisiin ja itsemurhiin selvitellään. Samanaikaisesti rokotteita suojellaan. Ei ole sopivaa arvostella lääkkeitä, joita kaikki saavat, pilvin pimein. Miten niillä voisikaan olla vaikutusta. Paitsi siihen hyvään ja pyhään, johon on jaksettu uskoa.

        Eiköhän sitten kun kaikki maailman lääkkeet on käyty läpi, viimeinkin päädytä kysymään jotakin rokotteista. Sitten kun politiikka muuttuu niille vastaiseksi. Kun tuuli kääntyy. Kun tyynen sijaan tulee myrsky, trombi.


      • Eikö totuus kelpaa

        Lähellä totuutta ollaan. Lähempänä kuin uskoisikaan. Avataan tämä totuus kun aika on kypsä.

        Vai tutkittua näyttöä kaipaat, etkö vaivaudu etsimään tietoa itse? Luuletko että kaikki tutkittu tieto tuodaan sinulle julki? Älä ole idiootti. Idiootteja käytetään hyväksi.


    • kerropa

      Voisitko kertoa minulle jonkin laajalti ja todistetusti paremman paremman ehkäisyn kuin rokote, olen kiinnostunut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4862
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3523
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2430
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1548
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      40
      1413
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      23
      1312
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1222
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1108
    9. 165
      1089
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1027
    Aihe