Vl-liikkeessä on paljon porukkaa, jotka höpöttävät huulillaan Jeesusta, mutta eivät lue eikä ole kuuliaisia Raamatulle vaan SRK:n muuttuville opeille.
Etenkin vl-papit, jotka aina ennen kirjoitusten lopuksi julistivat synninnpäästön, lopettivat sen kun seinään kun OV kielsi sen vaikkaa Raamattu on kirjoitettu, että se auttaisi ja rohkaisisi uskomaan vaikka julistetusta Sanasta useimmat tulevatkin uskoon;
Joh. 20:31
Mutta nämät ovat kirjoitetut, että te uskoisitte, että Jesus on Kristus, Jumalan Poika, ja että te saisitte elämän uskon kautta hänen nimeensä.
--------
OV siis omavanhurskaudessaan ja ylpeydessään kuvittelee, että he itse itsensä ylentäneinä voivat tehdä omia pelastus teitään ja yrittävät estää pelastusta halajavia menemästä pelastukseen, minne itsekkään eivät pääse elleivät tee Raamatullista parannusta.
V-västäräkki papit keikuttavat pyrstöään OV:n käskyjen mukaan ja samalla pyllistävät Pyhälle Jumalalle. Hokevat kyllä Jeesusta, mutta turhaan mainitsevat Hänen nimeä, kun eivät kuitenkaan seuraa ja usko Häneen vaan OV:n muuttuviin omavanhurskauden vainion oppeihin.
SRK epäjumalana
11
183
Vastaukset
- Brother from Kemi
Jep jep - voip olla viimeisellä tuomiolla Ollilla ja hännystelijäpappeilla selityksistä ja pakopaikoista puutetta.
Tulikin tehtyä iankaikkien moka eikä tullut nöyrryttä Raamatulliseen parannukseen - omat höpö höpö jorinat ei kantanutkaan mihinkään.
No - vielä ois aikaa nöyrtyä - mutta SRK pedofiililahkon ylpeydellä siihen tuskin 'sorrutaan'.- Matkalippu helvettii
Tulisilmäinen tuomari näkee suoraan sieluun, "omantunnon tilirjoista" näkyy kaikki, vaikka kuinka olisi salannut ihmisiltä!
- Satavarma.
¤¤¤No - vielä ois aikaa nöyrtyä - mutta SRK pedofiililahkon ylpeydellä siihen tuskin 'sorrutaan'.¤¤¤
Saat olla satavarma, että ei nöyrrytä!- Kyssäri suvaritalkoi
Mieluumminko menevät kadotulseen kuin nöyrtyvät ylpeydestään ??
- Lestijärven vaimo
Onpa osuva kuvvaus vl-papeista:
¤¤V-västäräkki papit keikuttavat pyrstöään OV:n käskyjen mukaan ja samalla pyllistävät Pyhälle Jumalalle¤¤
Tässä ei Raamatuita tarvita - taitaa olla nyky vl-pappi nöyristelijöiden mottona.. - Krista 22v
Onneksi on nousemassa uusia nuoria pappeja, jotka uskaltavat pitäytyä niihinkin Raamatun kohtiin, joissa annetaan Kristukselle kaikki valta taivaassa ja maan päällä ja eräällä tavalla kavennetaan erään "jumalan valtakunnan" valtuuksia, jotka ovat johtaneet monenlaisiin omavanhurskauden ja rippisalailuongelmiin.
- Pielaveen mies
Tarttis' tosiaankin palata siihen alkuherätyksen ajan LLL perusraamatulliseen oppiin, jonka SRK tunarit omavanhurskaudessaan vääsivät ja samalla kaikkosi Pyhä Henki liikeestä.
Karseat ovat SRK-hengen hedelmät..huh huh.
- Krista 22v
Tätä kovasti rukoilemme ja toivomme!
- Krista 22v
"OV siis omavanhurskaudessaan ja ylpeydessään kuvittelee, että he itse itsensä ylentäneinä voivat tehdä omia pelastus teitään ja yrittävät estää pelastusta halajavia menemästä pelastukseen, minne itsekkään eivät pääse elleivät tee Raamatullista parannusta."
" yrittävät estää pelastusta halajavia menemästä pelastukseen, minne itsekkään eivät pääse elleivät tee Raamatullista parannusta." TÄMÄKIN VIELÄ! Kuinka voi se, joka on saanut SUUREN VELAN ANTEEKSI, olla antamatta siitä syystä anteeksi pientä velkaa lähimmäiselle. - SRK:n jätkät pilas
Yksi merkittävä ilmentymä oli alkuherätyksen jälkeen tehdyt rikkaat ja raikkaat siionin laulut, jotka piti SRK:n harhaanmenon yhteydessä omavanhurskauttaa.
Joissakin lauluissa on vielä kaikuja oikeasta. - Krista 22v
Näin on!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874108Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242921No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760