Tämä on tutkimustieto.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Tiedosto:Smiley.svg
Onnelliset äänestävät kokoomusta
5
<50
Vastaukset
- Kel onni on, se...
Miksi persut ja demarit sekä vasurit ovat niin onnettomia ?
- Raha = onni
Esimerkki kokoomuslaisesta onnellisuudesta, arvo- ja ajatusmaailmasta.
Onnellisuus riippuu omaisuuden ja rahavarantojen määrästä kokoomuslaisilla.
Eräälläkin oli suuret rahahuolet. Kysyin -miksi sinulla voi olla rahahuolia. Olethan perimisen kautta tullut monimiljonääriksi?
Vastaus -Suuri raha oli saatava poikimaan. Siinä huoleni.
Tällä jo ennestään varakasta insinöörin puolisona elämää viettäneestä hesalaisnaisesta tulikin äkkiä masentunut ja onneton.
Oli "raukka" sijoittanut vanhempiensa, (nyt omansa), perinnöllä saadut suuret omaisuudet paikkoihin joissa niiden arvo aleni vuodessa puoleen.
Tämä kokoomuslainen se vasta onneton oli.
Itse asiassa noilla omaisuusmäärällä voisi viettää täysin huoletonta elämään ja taata itselleen paikka yksityisessä vanhainkodissa.
Mutta hä oli onneton.
Onneksi minulla ei ole noita sijoitushuolia.
- 14
Kaipa se on niin että rikkaat äänestävät kokoomusta.
Ei köyhillä ole varaa kokoomusta äänestää. Osa kansaa näkee nälkää jo muutenkin. - Onnellinen KOK
Rikkautta on monenlaista, johon ei tarvita aina rahaa ja mammomaa.
- ari.kahara
NM 14. jos asia olisi kuten sanot, niin suomessa ei juuri illoin uita olisikaan kuin rikkaita. Kokomuksen äänestäjistä ja jopa jäsenistöstä on n. 85% tavallisia palkansaajia, eli työppösiä. Onhan suomalainen työmies rikas verrattuna esim johonkin Bangladeshiläiseen koleegaansa, tai jopa venäkläiseen vastavaan.
Ketä siis NM. 14 oikeasti soimaa, sillä jos suomalaisista 3,5 miljoonaa työppöstä on rikas, niin kait heillä on silloin mahdollisuus valita ketä he äänestävät. Tosin osa noista mainitsemistasi rikkaistahan äänestää ihan vaan periaatteellisista syistä ja vanhoista äidinmaidossa perityistä syistä niitä jotka oikeasti vain potkivat heitä nilkkaan. (vasurit, .demarti ja uutena kampittajana persut) Osa noista köyhän potkijoista kuitenkin yrittää ottaa vastuuta potkimisistaan, mutta persut ei muuta ku nauraa kampituksilleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse93772SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2063682Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1303382Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222237Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251778- 341555
- 321481
- 921423
- 151343