20/80

nefe myth buster

Ei kuulkaa hyvät nefet, teidän on ihan turha alkaa vastarintaan. Meidän asemamme on lähes luonnonvakio, jos olette perehtyneet logistiikkaan niin tiedätte että varastossa AINA 20 prosenttia nimikkeistä muodostaa 80 prosenttia varaston arvosta.
Näin myös teidän kulttuurissanne on AINA pisara ruotsalaisuutta, sillä se kuuluu suomalaiseen identiteettiin. Ja voi, luuletteko että oppisitte esimerkiksi saksaa jos ette kerran ruotsia opi?

2

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nesuru third

      Onko AINA muistutettava ruotsalaisuuden olevan saksalaisuuden matkimista kieltä myöten.

    • adrian swe ään

      Oikeastaan kannatan Ruotsin suurvalta-aseman palauttamista. Siitä vaan Baltiaa ja Suomea sekä osia Saksasta, Puolasta ja Tanskasta liittämään Ruotsin. Tuhoutuu Ruotsin kansa nopeammin kuin liiviläiset. Äläkä unohda Norjaa. Joten oikes oot!

      HEIL FREUDENTHAL!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1441
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1125
    3. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      43
      1013
    4. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      105
      1008
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      68
      825
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      789
    7. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      117
      785
    8. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      776
    9. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      675
    10. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      57
      653
    Aihe