Mitä sanotte tästä teräsveneestä. Nettivene id.

Joskus olen haaveillut tällasesta veneestä ja komia paatti, mutta olisikohan hinta onnenongintaa vai liekö perusteltua.

http://www.nettivene.com/moottorivene/terasvene/423788

Vaikka vene itsessään voi ollakkin ihan ok.mutta, kuvien ottamiseen ei ole oikein panostettu. Tuon hintaluokan veneessä voisi käyttää jotain muutakin kuin kännykkäkameraa, itse jos olisin myyjä niin voisin harkita jopa ammattiapua kuvaamiseen, saatikka myynti-ilmoitukseen.
6686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Katos vaan, Ripa aikoo luopua silmäterästään! En olisi uskonut! Mikä mieheen mennyt?

Tuohon hintaan saa lautarakenteisen 1970-luvun tupa pari kamaria ja pikkusaunalla huvilan, 3000 neliön tontilla Päijänteeltä. Kökötät sitten siinä. Näsijärvellä tontti pienenee 1500 neliöön, hinta pysyy samana.
Toiset ostaa guttabergahelistimen (*-liner) 400 hv sisämoottorilla ja lisätilphööreillä ja maksaa 170 000 euroa!

Scanian moottori huollettuna palvelee seuraavat 30 vuotta pelkillä öljynvaihdoilla. Se on vielä kunnon löpömoottorikin.

Äänestä

Kuvien laatu ja laivan yleinen siivottomuus kertonee jotakin myös siitä, kuinka itse laivaa on pidetty. Hinnassa puolet ilmaa, valitettavasti. Perustelut: Ostajakandidaatit todella vähissä.

Äänestä
  • Katsos vaan palstan kaikkeen katkera pikkupalli iskee taas tiedoillaan. Olisit nyt väittänyt kuvan olenvan Aulis Merenkulkija.

    Äänestä

  • Mahtavahan tollanen kyllä olis, mutta hintaa on meikäläiselle liikaa vaikka olisi perusteltukin. Toisaalta ikääkin on kertynyt jo niin paljon, että ei enää viitsisi alkaa panostaan noin isoon paattiin.

    Onnea kaupoille jokatapauksessa.

    Äänestä

  • fittu mitä räkäpäitä kirjoitti:

    Katsos vaan palstan kaikkeen katkera pikkupalli iskee taas tiedoillaan. Olisit nyt väittänyt kuvan olenvan Aulis Merenkulkija.

    Sie lienet miu serkku!

    Jorma Pierunen
    vetelän ruskee, savolaisvenelaivaston kippari ja haisevan välilihan himo

    Äänestä

  • no...jooo kirjoitti:

    Mahtavahan tollanen kyllä olis, mutta hintaa on meikäläiselle liikaa vaikka olisi perusteltukin. Toisaalta ikääkin on kertynyt jo niin paljon, että ei enää viitsisi alkaa panostaan noin isoon paattiin.

    Onnea kaupoille jokatapauksessa.

    Jokunen viikko sitten tästä laivasta ja sen omistajasta oli juttu. Lehdessä hyvä kuvat paatista. Se oli silloin puunattu ulkoa ja sisältä. Kun lähtee tuollaista myymään, kannattaisi todella panostaa kuvien ja tarinan laatuun. Nyt kuvat on otettu kännykameralla ja kuvaajalla näköjään itsellä huono näkö?

    Suosittelisin myyjälle pyytämään siitä lehdestä ne kuvat! Liittää ne sitten tuonne myyntiilmoitukseen. Nykyiset kuvat ova todella ala-arvoiset eikä paattia niillä myydä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


no...jooo kirjoitti:

Joskus olen haaveillut tällasesta veneestä ja komia paatti, mutta olisikohan hinta onnenongintaa vai liekö perusteltua.

http://www.nettivene.com/moottorivene/terasvene/423788

Vaikka vene itsessään voi ollakkin ihan ok.mutta, kuvien ottamiseen ei ole oikein panostettu. Tuon hintaluokan veneessä voisi käyttää jotain muutakin kuin kännykkäkameraa, itse jos olisin myyjä niin voisin harkita jopa ammattiapua kuvaamiseen, saatikka myynti-ilmoitukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu