Onkos täällä ketään joka on päässyt ns aikuismalliksi? olen kyllä jo 40 ja saattaisin sopia aikuismalliksi tai vaikka meikkmalliksi..pituutta ja sääriä riittää..muotojakin on,,tällä iällä..onko kellään kokemusta?(ei alaston-.porno ymsjuttuja-ei kiitos)
Aikuismalliksi?
6
833
Vastaukset
- sääretön
Tutkaile noita lehtien muuttumisleikki-juttuja.Sieltä joku vois bongata sinut.Tai ilmottaudu vaikka Pirkka-lehteen tavismalliksi,niitähän ne hakee esim jumppaohjeisiin jne.Ainakin noita kautta saisit utsittua enemmän tietoa miten sun pitäis toimia ja mihin ottaa yhteyttä.Uskoisin näin.
- aikuinen nainen
Kiitos vastauksesta...nuo ovat ihan hyviä vinkkejä..:) ja ajattelin rohkaistua ja kysyä eräästä mallitoimistosta myös...voi tulla vastaukseksi kylmää kyytiä...mutta ei mitään..onhan mulla ammatti ja työ..mutta jotain meikkimallin keikkaa esim voisin tehdä..
- Tsemppiä :)
Vähän avitin miespuolista 50v. kaveriani aikuismallipuuhiin, ja otettiin hyvät studiovalokuvat (olen harrastajafotoilija) lähetettiin ties kuinkamoneen mallitoimistoon, ja lopputulos oli; kiinnostusta löytyy (ainakin miesmalleille), mutta suurin osa mallitoimistoista kuitenkin kauppaa omia kurssejaan malliehdokkaille. Iloisia poikkeuksiakin seasta löytyi, joille kelpasi amatöörikuvat ja herra on näiden toimistojen listoilla. Harvakseltaan tosin työtarjouksia tulee, mutta niitäkin tulee.
Huhuilepa tuttavapiiriäsi, tarvitsisiko joku valokuvauksen harrasta studiomallia, ja ota hyvät kuvat. Kerro mallitoimistoihin kuvia lähettäessä pituus, paino, kengännro,syntymävuosi, paikkakunta ja muut tietosi. Odottele yhteydenottoa!
Ja: googlaa kaikki toimistot läpi, postimerkit ei kalliita ole, ja moneen paikkaan tietojen toimittaminen onnistuu myös sähköpostitse. Ole tarkkana palautteesta, pieni murto-osa iskee kiinni hyvään malliainekseen, loput myyvät omia kurssejaan ja valokuvaajiensa portfoliopalveluja. - mainosmalliksi
hae
mainosmalleja välittävä toimisto
http://mallitoimistotjatyylikoulut.webinfo.fi/
ja erisortin valokuvaa saatteksi.
Kanesi kyllä käydä joku kurssi. Havalla pikkuirmalla eon esima meikkaaja talon puolesta.
Näin se ura urkenevi - aikuinen nainen
Kiitos vastaajille oikein hyvistä ja kannustavista viesteistänne :) Olen sopinut ja menen näytille erääseen toimistoon..mulla ei ole siis kuvia missään studiossa otettuna..ja kun katsoin mallitoimiston sivuja niin kaikenlaisen kokoisia ja näköisiä malleja siellä on. .eri asia tiettty saavatko monetkaan keikkaa koskaa..no mulla on vakituinen työ että en mä korkeelta putoa ,,ja ikäähän mulla jo 40
- exits
Linkin takaa löytyy hyvä kirjoitus aiheesta.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6067499/flat_thread#comment-31948074
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1283082EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351455- 1041319
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621047Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1351047Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661037- 60977
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373949- 41777
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22753