Linkki Amway-muisteloita

Tämmöiseen törmäsin:

http://hunza1.tripod.com/amway/index.html

Muistoja Amwaysta vuosikymmenten varrelta. Mielenkiintoista luettavaa, jos verkostomarkkinoinnin historia ja koko juttu ilmiönä kiinnostaa.

Soveltuu ehkä parhaiten Lopettajille, Palkkaorjille ja muille Negatiivikoille.

Menestyvillä Itsenäisillä Liikkeenharjoittajilla on tunnetusti omat tietolähteensä.
1100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja itsensä Rich DeVosin suusta:

"Let me be frank about this: If you were told you did not have to sell in this business, then you are a little more naive than you should be; because for a business, any business, the fundamental principle, the only justification for existence at all, is when that business delivers a legitimate product or service to a customer at a fair price. You can call it helping friends, you can call it moving products, you can call it anything you like; but ultimately that product must be sold in the marketplace at a profit for your survival."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


amwamwamw kirjoitti:

Tämmöiseen törmäsin:

http://hunza1.tripod.com/amway/index.html

Muistoja Amwaysta vuosikymmenten varrelta. Mielenkiintoista luettavaa, jos verkostomarkkinoinnin historia ja koko juttu ilmiönä kiinnostaa.

Soveltuu ehkä parhaiten Lopettajille, Palkkaorjille ja muille Negatiivikoille.

Menestyvillä Itsenäisillä Liikkeenharjoittajilla on tunnetusti omat tietolähteensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu