Suomalaisia sankareita

Kapt evp

Suomalaiset tarvitsevat sankareita esikuvikseen.Keskusta on voinut kasvattaa aina näitä suur miehiä ja naisia,joista kansa saa voimaa ja rohkeutta.Poliitiika on kasvattanut sellaisia suuria nimiä,kuin Sirkka-Liisa Anttila,Paavo Väyrynen,Eino Uusitalo,Matti Ruokola,Seppo Kääriäinen,Kauko Juhantalo,Matti Vanhanen, ja Antti Kaikkonen.Talouspuolella suuria keskustalaisia ovat mm Juha Kajo,Arto Merisalo,Peter Fryckman ja urheilupuolella Jari Isometsä,Mika Myllylä ja kaikki pesäpalloilijat.
On hienoa olla ylpeä keskustalainen.

13

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sexy opjekti

      Mari Kiviniemi,kiihottaa Helsinkin köyhälistöä

    • Bave Bueno

      Sankari on myös meidän kylän Jarmo Korhonen.Pystyi iso mies piileskelemään perukuopassa pitkän aikaa.Täytyy olla vahva hermo miehellä.

    • saitin ääni

      Älä unohda Arvo Korsimoa.Hänen mukaansa laskettiin,jopa ruplan kurssi joskus.Tämä suuri talousmies ja sotasankari.

    • Sonnim.nais.mies

      Kapu-vaari nauraa keskustalaisille sankareille.Hoh,hoo,hoooooooo.Kapu-vaari ei ole sankari,ei.

    • p-väykky

      Unohdit mainita KGB:n päällikön Toveri urho kaleva kekkosen joka oli hyvä juoppo ja mahtava suuteleen toveri brezneviä.

    • Emäntä 56

      Eikös UKK:lta päässyt itku toveri Stalinin muistopuheessa?

      • Isäntä55

        Pääsi siltä juu.. mutta onneksi sitten tuli nikita ja sit breznew jota sai imutella ja suudella aina vodka ryyppyjen väissä:)


      • Kapt evp
        Isäntä55 kirjoitti:

        Pääsi siltä juu.. mutta onneksi sitten tuli nikita ja sit breznew jota sai imutella ja suudella aina vodka ryyppyjen väissä:)

        Kumpi on suurempi sankari KGB kenraali Vladimirov vai Väyrynen Paavo?


    • Kepu kalpenee

      Kyllä Kepulaiset sankarit kalpenee kun vertaillaan SDP:n sankareihin.

      Sellaiset nimet kuin Otto Wille Kuusinen, Kullervo Manner tai Rahjan veljekset olivat SDP:n sankareita jo silloin kuin Kepu oli vielä pelkkä alkio.

    • toisenlainen sankari

      Eikös kepulainen ole tämä kuuluisa rallikuski Haavisto,joka kännissä ajoi naisen päälle kotitiellä?Kepulaista sankariainesta selvästi ukossa.

    • pielaveden tane

      Kepulainen Matti Vanhanen on kuuluisa naissankari.Siinä on yksinhuoltajaäidit selätetty alle puinnin,kun Lahnas Matti iskemään naista rupeaa.

    • Kapt evp

      Puheineen ja akteineen ja raastuvan haaste yksihuoltaja äidille käteen alle kaksi päivää.Nopea on Lahnanen.

    • pastori puruvedeltä

      Kepulestat taas ovat keksustlaisia hengen sankareita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4293
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3233
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2350
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      969
    6. 141
      948
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe