Yksi asia on maailmankaikeudessa vakio

pölöt käyttäjät

ja se on Windows-käyttäjien kollektiivinen tyhmyys. Kaikki muut vakiot muuttuvat ajan kanssa, mutta Windows-käyttäjien typeryys pysyy. Se on ultimaalinen vakio jota Albert Einstein ei löytänyt.

Typeryyden huippu on miten Windows-käyttäjät ovat ennustaneet koko ajan Linuxille loppua. Kuinka ollakaan Android-linux valloitti älypuhelinten markkinat jo. Windowsilla ei ole mitään jakoa ja kakkosena tulee Applen käyttis älypuhelinten käyttismarkkinoilla. WebOS, ChromeOS ja Ubuntu tekevät kasvua koko ajan. HP otti siis Linuxin alustaksi, WebOS on Linux. ChromeOS on Linux.

Mihin vittuun se Linux muka on kuolemassa? sillä on ympärillään pysyvä yhteisö joka ei maksa Microsoftille ja kehittää Linuxia. Linux voitti jo myös palvelinpuolella ajat sitten kisan.

0

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        86
        4660
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        109
        3847
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        187
        3686
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        69
        2098
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        75
        1941
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        79
        1298
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        130
        1172
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        149
        1117
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        51
        1024
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        30
        914
      Aihe