eräs, jota en ymmärrä... vaikka emme juurikaan ole tekemisissä, niin minun elämäni tuntuu olevan syynissä ja joskus kieltämättä tuntuu siltä kuin se kiinnostaisi hiukan liikaa ns. normaalin mittapuun mukaan... tuntuu ikävältä. Ei se mitään ihastumista ole, ennemminkin jotenkin ilkeää, en silti voi olla varma. Tuntuu välillä ihan epätodelliselta. Mitäköhän tässä voisi tehdä?
Tämä siis jokapäiväisessä elämässäni arjessa, ei täällä.
Tämä siis jokapäiväisessä elämässäni arjessa, ei täällä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mistä sä oikein kirjoitat? kuka, mitä häh ????
Mistäs tiedät ettei se ole ihastumista?
Voihan olla että henkilö on kiinnostunut sinusta, ehkä ihailee sinua tai sitten sinusta on kehittynyt hänelle jonkinlainen "pakkomielle".
Toisaalta on olemassa ihmisiä jotka luonnostaan ovat uteliaita ja tahtovat tietää ihmisistä asioita. Toisesta voi kehittää päässään "mysteerin" jota tahtoo selviittää jne.
Noissa tilanteissa tuolla henkilöllä itsellään voi tulle "epätodellinen" olo. Voi olla että henkilö näkee sinut jonkinlaisena ratkaisuna johonkin ongelmaan tai hän voi elää sinun kauttasi joitakin asioita, ehkä muistella jotain menetettyä ihmistä jonka hän on aiemmin tuntenut joka muistuttaa sinua jne.
Kysehän on sitten siitä millä tavoin tuo henkilö häiritsee sinua tai hänen käytöksensä.
Millä tavoin se on ikävää ja ilkeää?
Tietysti taustalla voi olla ihan klassinen stalkkerikin.