mutta ilmeisesti joku automaatti täällä lukee sen kirosanaksi.
Mutta kirottu olkoon Ryssä iäiksi ajoiksi, tai ainakin siihen asti, kunnes palauttavat Karjalan, tai joutuvat luopumaan vallasta uudessa venäläisessä valtiossa.
Minä ainakin arvostan Ryssää niin paljon, että kirjoitan sen aina isolla alkukirjaimella. Onhan Ryssät pystyneet alistamaan valtansa alle venäläiset ja satakunta muuta kansaa, joista tosin viimeisessä Neuvostoliiton hajoamisessa pääsi parisenkymmentä .... karkaamaan. Melkoinen suoritus sinänsä. Molemmat.
Maapallon länsipuolella on toinen suurvalta, mutta sen hallinto on erilainen ja siellä ei ole Ryssien muodostamaa hallintomallia käytössä, vaan valtaa pitävät vaihtuvat vaaleilla.
Suomi on niin lähellä Venäjänmaata, että ei edes ISO Jytky riitä juurikaan vaihtamaan valtaapitäviä, kuten uutisista saimme havaita.
On ne vaan ajat toiset. Hallituksen tiedotustilaisuudessa ei kukaan muistanut mainita Ystävyys-, Yhteistyö- ja Avunantosopimuksesta.
Kyllä vaan niitä edelleenkin tarvitaan, että Karjala sopivasti ja sovussa palautetaan.
Eihän RYSSÄ ole kiroosana
7
170
Vastaukset
- lausunta
Lausutko sinä Ryssän oikein väristyksellä..kokekeileppa muutama kerta peräkäin RRRRRyssä ,,,,,,alkaa puntissa pikkusen liikahtaa tulee tosi ponteva olo.
- Se avarakatseinen
Mutta koetapa itse miten miehekäs olo tulee kun sanoo:
Neekeri, Hairale, Kankelo, Kirkon peräpilari, ( ja lopuksi värisyttäen) Ryssä Perkele, Karjalan korvesta, Siperiaan, Saatana.
Fack ja Vittu ovat kevyttä tavaraa, eikä niitä automaatti edes tähditä, kuten Ryssää.
Jumalauta!
Karjala takaisin!- 5rt
Kusipaineesi kallossasi on samaa luokkaa EmakkoEvakkoPojan kanssa. Siinä kohta ruikkuletkujen liitokset aukee ja saat uutta ajatusainetta.
- Se avarakatseinen
Tämän sorttinen tauti on ilmeiseti tuttu TILLÄ siellä idässä päin.
http://www.ruslania.com/pictures/big/4605000024603.jpg
Voisitko selittää mitä tuo lihamyllyn kahva symboloi vasemmassa ohimolohkossa? Entä teksti?
Oheiseen kuvaan ei ole piirretty noita "ruikkuletkuja",
Neuvostotiede on ihmeellistä tuntee asian paremmin?
"Mene miehen elimeen"....- o.[{€
Eikä ole karjalaisjätös, evakkosonta, evakkoruikku, evakkoäpärä ole mitenkään pahoja sanoja.
Katso sanakirjasta!
- Mika++
Männäpänä oli telkussa Karjalan evakkojen muisteloita. Oli mukava kuulla kun wanha haastateltava täti uskalsi sanoa ryssää ryssäksi yhtään ujostelematta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3492997Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011463En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841292- 1081291
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591235- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781037Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24931- 33837