"Kiinteistöveroa ei uloteta maa- ja metsätalousmaahan."
Järki voitti
7
<50
Vastaukset
- Metsämaksu
Saako sitten sinun maillesi tulla marjoja poimimaan joutumatta ammutuksi?
- Kyllä tulla olisi
saanut vaikka kiinteistövero olisi tullutkin, siitä olisi tarvinnut vain maksaa, nyt saat tulla ilmaiseksi.
- En mä ainakaan
Kyllä tulla olisi kirjoitti:
saanut vaikka kiinteistövero olisi tullutkin, siitä olisi tarvinnut vain maksaa, nyt saat tulla ilmaiseksi.
Mä oon sellasessa duunissa, että sun pitää maksaa, jos mä vaivaudun sun mailles tulemaan.
- Hyvä niin
En mä ainakaan kirjoitti:
Mä oon sellasessa duunissa, että sun pitää maksaa, jos mä vaivaudun sun mailles tulemaan.
paina pitkää päivää että saadaan tuet kasaan.
- Paljonko..
Kyllä tulla olisi kirjoitti:
saanut vaikka kiinteistövero olisi tullutkin, siitä olisi tarvinnut vain maksaa, nyt saat tulla ilmaiseksi.
..olisi pitänyt maksaa?
Suhteellisen odotettu ratkaisu, mutta kaiken varalta oli ihan hyvä, että asiasta täällä niin vilkkaasti keskusteltiin. Hallitusneuvottelijathan kuulemma kävivät aina välillä lukemassa Suomi24 -palstaakin kartoittaakseen kansalaisten mielipiteitä ja ottivat huomioon niistä kaikki järkevimmät ja perustelluimmat.
- Kepu romahti
Äänestäjät kuulemma kävivät myös lukemassa S24-palstaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18013608
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454940Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1543726Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402853Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201801Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525