ad2million

manuchao

Harvoin oikeasti löytää sivustoja jotka olisivat kannattavia, olisi sitten kyseessä centtejä mainosten klikkaamisesta tai lomakkeiden täyttämisestä. Yleensä näihin menee paljon aikaa ja maksut ovat todella pienet. Tämän takia en ikinä liittynyt noihin sivustoihin vaan jatkoin etsimistä jos löytäisi paremman vaihtoehdon sijoitukeselle mistä oikeasti olisi ekonomista hyötyä.

http://ad2million.com/?danzku

Tutustuin ad2millions sivustoon vähän aikaa sitten, olin lukenut paljon positiivisa kommentteja sivusta mutta olin kuitenkin skeptinen näitten sivustojen suhteen. Nopeasti kerrottuna sivu toimii niin että sieltä ostetaan positioita 10$/kpl josta saa voittoa 0,2$/pv, niin kauan kuin sivu on olemassa. Eli jos ostat 10kpl 100$lla saat 2$/päivä. Saadulla rahalla voi sitten ostaa uusia positioita tai kotiuttaa voitetun rahansa. Tehokkain tapa on ostaa lisää osuuksia voittorahoilla aina kun mahdollista jolloin koko ajan tienais enemmän/päivä. Vähän ajan jälkeen sulla onkin kasassa esim. 100 osuuksia mistä tulee jo 20$ päivässä ja kasvaa koko ajan. Mitä enemmän luin palautetta sitä paremmalta tuntui ja päätin kokeilla kyseistä sivustoa sijoittamalla pienen rahasumman. Ei pidä ikinä sijoittaa isompaa summaa kuin mitä on oikeesti valmis häviämään. Ja vaikka tässäkin on riskinsä esim. sivu laittetais jäihin yhtäkkiä etc niin mielestäni kokeileminen on sen arvosta sillä mitään huonoa ei olla vielä todettu sivustosta tähän asti vaikka kohta vuoden jo pyörinyt. Ja niin kuin vanha sanonta sanoo: You can't win if you don't play. Ja nyt on oikeasti mahdollisuudet isoihin tuloihin tekemättä oikeastaan mitään. Mikä on oikeasti pahempi tunne kuin se että seuraa vierestä ja huomaa että meni tuottava sijoitus ohi :)

Rahansiirtoa ja kotiutuksia saa tehtyä Alerpay tilillä.
https://www.alertpay.com/?Qo QdOnflYwTOyhyXbmCzA==
Tilin avaaminen on todella helppoa ja rahaa saa siirretty Alertpaylle normaalilla pankkisiirrolla.

Jos ad2million kuulosti kiinnostavalta voitte lukea ja liittyä mukaan sivusta:

http://ad2million.com/?danzku

Älä siis missaa hyvää tilaisuutta jo olet kiinnostunut helposta sijoituksesta isolla tuotolla ja pienellä sijoituksella. Kaikkihan kuitenkin päättävät paljon ovat valmiita sijoittamaan, jos mitään ollenkaan.

3

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ramiz11

      Olet varmaan jo huomannut, että säännöt ovat muuttuneet. Eli positioiden ikä on puoli vuotta. Se 2% maksetaan enismmäisiltä 60:ltä päivältä. Seuraavilta 60:ltä 1% ja lopuilta 60:ltä päivältä 0,5 %. Ja lauantailta ja sunnuntailta ei makseta ollenkaan, joten kun laskin 10:n position tuoton noin äkkipäätä, niin tuotto on vain 140 % näillä uusilla säännöillä eli PTC sivustojen kanssa samaa luokkaa.
      Huomaathan, että kun olet ostanut ne positiot, et saa niitä enää takaisin, vaan se raha on menetetty. Ja sitten lienee vielä joukko sääntöjä, että pitää ostaa välillä uusia positoita, jotta voi saada taas maksun. Alkaa vaikuttaa siltä, että kohta tuo sivusto on tullut tiehensä päähän ja lopulta vain sivuston ylläpitäjä käärii voitot itselleen kun sulkee sivuston ja muut jäävät nuolemaan näppejään, kuka enemmän kuka vähemmän.
      Toivottavasti olen väärässä, sillä itsekin olen sijoittanut kyseiseen sivustoon muutaman kympin. Kyllä kannattaa olla varovainen jatkossa.

    • Ramiz11

      Tänään se sitten tapahtui! Ad2million lopetti noin vain toimintansa ja kymmenet tuhannet menettivät rahansa. Onneksi lopetin ajoissa sijoittamisen, kun huomasin vaaran merkit. Tappiotahan tässä tuli, mutta opetustakin siitä, miten epävarmoja sijoituskohteita nämä rahankeruusivut ovat ja nimenomaan ylläpitäjät niistä eniten hyötyvät kun panevat pillit pussiin ja häipyvät rahoineen.

    • tohtori_suklaa

      urpot

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      144
      3310
    2. Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi

      Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks
      Maailman menoa
      5
      2844
    3. Toksinen persuvasemmisto

      Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k
      Maailman menoa
      10
      2538
    4. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      45
      2224
    5. Seiska: Helmi Loukasmäki, 25, rehellisenä Dannystä, 83, ja isosta ikäerosta

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat pitäneet yhtä jo useamman vuoden. Nyt Helmi kertoo rehellisenä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      2083
    6. Uus terveysassema

      Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma
      Kuhmo
      11
      2081
    7. Mitäköhän tämä koko sekosotku on ollut?

      Tuskin tiedät itsekään. Ja jos luulet että en ole huomannut näitä apupoikiasi niin kyllä olen.
      Ikävä
      13
      1317
    8. Nainen oletko koskaan miettinyt että jos

      Voitaisiin tutustua ikään kuin uudestaan
      Ikävä
      74
      1241
    9. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä, kasetti ei kestä

      ”Purra käy nyt pahasti ylikierroksilla” Nähtiinhän Purran sekoilut jo Lohjan torilla taannoin. Eikö eduskunnassa ole
      Maailman menoa
      16
      1210
    10. Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!

      🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S
      Maailman menoa
      206
      1154
    Aihe