Katainen lentää ulkomaille ja makstattaa kansalla lähes 40 000 €:n laskun joka ei ollut muuta kuin kaskisormen näyttöä, "minähän teen mitä haluan" On varmaan kivaa olla asemassa jossa voi yhteen lentoon käyttää enemmän rahaa kuin moni säännöllisessä työssä kyvä saa palkkaa bruttona koko vuonna.
Ja sitten Katainen tarjoaa EU-vastustaja Soinille ulkoministerin salkkua kun ensin oli hyväksynyt sen että Soini julkisesti saisi vastustaa EU-tukia hallitusneuvotteluissa. Ulkoministerinsalkun lupaaminen vastustajalle oli sellainen "lahjontayritys" ettei kysymys ole mistään muusta kuin vittuilusta. Mutta Soinipa ei ollutkaan sellainen tuuliviiri jota Katainen kuvitteli. Soini poikkesikin johtavista politiikoista nämä olisivat myyneet ministerisalkusta vaikka vanhan äitinsä. Kuten ainakin vasemmisto ja vihreät tekivät. Ja jota RKP on tehnyt jo vuosikymmeniä.
Kataisen vittuilulla ei rajaa
9
76
Vastaukset
- vittuilijat
Mikä vittu näitä poliitikkoja oikein vaivaa?
- V
aivan, juuri näin asia on.
- kenelle on kenelle e
Teot viittaavat siihen että rahaa on millä mällätä, mutta kansalaisille muistetaan joka asiassa mainita miten rahaa on vähän.
- Edustaa omaa luokkaa
Milloin rikkaat ovat olleet nöyryyttämättä duunareita?
Kokoomus Kataisineen tekee juuri sen mihin kokoomus on tarkoitettukin: nöyryyttäää ja kyykyttää tavallista duunaria ja samalla nappaa näiden ansiot itsellleen.
Kokoomus on ainoa puolue joka pystyy tekemäään sen minkä lupaa... siis ei kysymys ole vaalilupauksista, joita se käyttää hämäämään tyhmiä vaan niistä sisäpiirin lupauksista joilla rahat kerätään eliitille. - Osteskeltiin kartano
Sellaisia ovat pirtutrokarien jälkeläiset, täysrosvoja.
Onhan se väärin, että valtionvarainministeri hoitaa hommia joiden sisältöä tavallinen duunari ei ymmärrä patkääkään. Ja vielä pahempaa on jos homman hoitaa hyvin.
Pahasti näyttää siltä, että Katainen on saanut läpi tukipakettien ehtojen kiristämisen ja tuloksena on, että jopa Kreikan kommarit pakotetaan taipumaan välttämättömiin säästöihin.
Ja muutos on merkittävä: onhan kommarit tähän asti uskotelleen euroopan duunareille, että parasta mahdollista talouden hoitoa on maksaa eläkkeitä jo kuolleille virkamiehille ja kokoontua aikaajoin kaduille mellakoiman ja polttamaan autoja ja heittelemään polttopulloja.
Nyt joutuu tavallinen duunari pohtimaan, miksei mellakoilla ja polttopullojen heittelyllä saakaan lisää rahaa kaikille jaettavaksi?
On se niin väärin; pakotetaan duunari ajattelemaan.
NINEL- Pöllö.
Ja lahtarit lahtaa mielenilmaisijoita ampumalla.
Tapettu mielenosoittaja on Marttyyri.
- tyhmä tyhmä tyhmä
NINEL ompa "nerokas" nikki, oikein porvarillisen häikäisevä!
- paha mieli?
Mikä se kaskisormi on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1235173Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella303688No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452460- 501578
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241564- 411560
- 231451
- 141312
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv301299- 281251