Anna-Maijan tavoittena nettisensuuri

Tunisian tapahtumat osoittivat, että sosiaalinen media voi aloittaa vallankumouksia. Koska maan valtalehdistö on kansan enemmistön vastaisesti puolustanut palloruotsia, on vox populi päässyt julkisuuteen netin välityksellä.

Varautukaa toimenpiteisiin, jossa nettiä ja sananvapautta tullaan rajoittamaan.
8175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Rasistisen roskan joutaakin poistamaan netistä. Ihme kyllä, sitä kiutenkin saa jauhaa maahanmuuttokritiikin nimissä minkä tahtoo. Juuri mikään taho ei puutu.

Mutta täysin asiallisiin argumentteihin perustuva kielipolitiikan arvostelu halutaan tiettyjen tahojen toimesta pois kaikkialta netistä! Siinä on osin onnistutttukin; lukuisat nimenomaan kielipolitiikkaa käsittelevät palstat on ruotsinkielisten vaatimuksista poistettu. Siis poistettu koko palsta - ei vain niitä joitakin asiattomia viestejä (joista vähintään puolet vastapuolen tekeleitä) kuten yleensä on tapana!

Suomi24:kin oli aikoinaan kielipolitiikka-palsta. Ei ole enää. Maahanmuuttopolitiikkaa käsittelevä palsta kyllä löytyy, vaikka se hukkuu rasistiseen roskaan.

Äänestä

Mikä on rasistista roskaa.? Kuka määritelee sen. Määritelijänä on valtaa pitävät, jotka määritelevät sen omien tarkoitusperien mukaan. Määritelijänä ei ole ulkopuolinen taho, eikä oikeuslaitoksesta siihen ole..! Liikaa valtaa pitävien talutusnuorassa. Tässä maassa on vielä mielipiteen vapaus, joka on tärkeä demokratian kannalta. Sitäkin rajoitetaan näköjään. Mielipiteeet on tärkeitä yhteiskunnan kannalta. Vai mitä mieltä olette maahanmuuton perusteluista. Tarvitsemme työvoimaa.? Mihin..? Uskomattomin väite oli aikoinaan erään "professorin" väite, että geeniperimän takia tarvitsemme maahanmuuttajia.? Mikä Idiootti. Sillä kuulema vältämme kansantaudit. Kukaan ei kertonut sitä, että saamme uusia kansantauteja lisää uusilta tulijoilta..! Miksi ei säädetty lakia, jossa kansalaisia olisi määtätty yhtymään, ulkomaalaisten kanssa..?

Äänestä

No Thors kävi Intiassa tutustumassa tuleviin Suomen kansalaisiin. Sekä Pohjois-Korealla että Kiinalla on paljon opittavaa Anna Majalta.
Hirvittää, akka on sellainen kiero despootti että sai Ahtisaaren kirjoittamaan nimensa ihan omien a-m ajatusten alle.
"Nordenissa puhumme skandinaaviskaa".
"... no ei kai me Baltteja olla"........

Äänestä

Aikooko ämmä ihan komissaareja, politrukkeja ja desantteja pistää valvomaan generalissimus Wallinin tahtoa.

Äänestä

Nyt on sensuuri käytössä, kun hurri sanaa ei näy enään,h.u.r.ri paska h,urr,,it

Äänestä
  • Seuraavaksi kieltävät sen

    "RIKARE NU" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

kirjoittaja tulee toistamaan noita samoja "satujaan" niin kauan kuin elää.
Luin nimittäin mutaman ja totesin, että nehän on kaikki erään netissä tunnetun dosentin pakkomielteisiä juttuja. Onneksi koulikäisten vanhemmat kuitenkin ymmärtävät asian paremmin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ultima Thule kirjoitti:

Tunisian tapahtumat osoittivat, että sosiaalinen media voi aloittaa vallankumouksia. Koska maan valtalehdistö on kansan enemmistön vastaisesti puolustanut palloruotsia, on vox populi päässyt julkisuuteen netin välityksellä.

Varautukaa toimenpiteisiin, jossa nettiä ja sananvapautta tullaan rajoittamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu