Longhorn

Tietääkö kukaan hyvää ja kattavaa nettisivua Longhornista?

Mitä mieltä olette tästä - uskaltaako kokeilla: http://www.windowsx.org/enhance/myvs/lhtrans.html
7748
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Omalla vastuulla!! En tiedä tosta yhtään mitään. Longhorn on kuulemma se uus windows jota valmistellaan ja tuskin sitä ilmaseks jaetaan. Eli tos varmaan tulee joitakin ominaisuuksia. Itellänikin on Longhorn työpöytä teema. (Työpöytä näyttää samalta niinkuin longhorn käyttiksessä)

Tuon poistaminen voi olla vaikeeta. Ja mikä ihme osote toi tommonen windowsx.org on?

Äänestä
  • Ei kait tuo muuta tee kuin, muuttaa nykyisen XP:n ulkoasua "themeä" tulevan Longhornin tyyliseksi.

    Voihan sitä kokeilla, saaneen sen pois jos halua.

    Äänestä

  • Ash kirjoitti:

    Ei kait tuo muuta tee kuin, muuttaa nykyisen XP:n ulkoasua "themeä" tulevan Longhornin tyyliseksi.

    Voihan sitä kokeilla, saaneen sen pois jos halua.

    Mistäs sinulla on sellainen tietämys ja viisaus tullut, jotta tietäisit mitä tuolta täysin anonyymiltä sivustolta lataillessaan saa ohjelma mukana ja kuinka paljon sitä ohjelmaa on muuteltu?

    Äänestä

Testattu on koko käyttis reilu vuosi sitten,oli tosin ensimmäinben alpha leakki ja oli xp sp1 kanssa aika identtinen,tosin hieman kivemman näköinen teema siinä oli,ja myös pientä säätöä vaati,että sai toimimaan kunnolla.
Uusin on jo sitten täysin erilainen...
Mutta tuosta systeemistä aivan sama mitä teet,eihän tuo ole edes koko käyttis.

Äänestä
  • No en minä ajattellutkaan että se olisi mikään käyttis, kyseessähän on vain eräänlainen laajennettu teema (siis tuo linkki jota kysäisin).

    Kokeilin vain, josko joku toinen longhorn-kiinnostuja olisi törmännyt samaan (netissä laajalti esiteltyyn) teemapakettiin ja kokeillut sitä XP:lleen.

    Ja toinen kyssärini koski sitä "oikeaa" longhornia käsitteleviä sivustoja...

    Mutta olkoon...

    Äänestä

  • Neena kirjoitti:

    No en minä ajattellutkaan että se olisi mikään käyttis, kyseessähän on vain eräänlainen laajennettu teema (siis tuo linkki jota kysäisin).

    Kokeilin vain, josko joku toinen longhorn-kiinnostuja olisi törmännyt samaan (netissä laajalti esiteltyyn) teemapakettiin ja kokeillut sitä XP:lleen.

    Ja toinen kyssärini koski sitä "oikeaa" longhornia käsitteleviä sivustoja...

    Mutta olkoon...

    http://www.google.fi/search?q="windows longhorn"&ie=UTF-8&hl=fi&lr=

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neena kirjoitti:

Tietääkö kukaan hyvää ja kattavaa nettisivua Longhornista?

Mitä mieltä olette tästä - uskaltaako kokeilla: http://www.windowsx.org/enhance/myvs/lhtrans.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu