Arwo-Kivitalot vs. Villa Painajainen

Miten veikkaatte, että juttu päättyy?

Kiistattomassa tilanteessa kannattaa pyrkiä sovintoon. Varmasti asianajajakin tätä suosittelee Arwo-Kivitaloille. Ihan turhaa maksaa oikeudenkäyntikuluja päälle ja pyöriä vielä monta vuotta julkisuudessa.
2239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taitaa olla lose- lose tilanne. Eli takkiin tulee molemmille.

Äänestä

Ei Helmannille sehän oli vain käynyt paikalla-
Siporex ammattilainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jerikon muurit kirjoitti:

Miten veikkaatte, että juttu päättyy?

Kiistattomassa tilanteessa kannattaa pyrkiä sovintoon. Varmasti asianajajakin tätä suosittelee Arwo-Kivitaloille. Ihan turhaa maksaa oikeudenkäyntikuluja päälle ja pyöriä vielä monta vuotta julkisuudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu