Ensimmäinen oma piha, ensimmäinen oma pionipensas, ja sitten kun pionit vihdoin kukkivat (upeat suuret vaaleanpunaiset kukat), niin sataa kaiken aikaa ja on vaikea saada kukat pysymään pystyssä. Toki on tuet pensaalle, mutta harmittaa että sadekauden piti nyt juuri osua. Oletteko pitäneet jotain sateenvarjoja tms pioneille?
kukkii ja kaatuu..
ekapihaekapioni
1
257
Vastaukset
- Kyllä ne täytyy
tukea hyvin suuret kukat eivät kestä sateesta tullutta lisäpainoa. Tukikeppejä kukkien ympärille mutta ei pionin juureen vaan juuren ulkopuolelle ja aina sidotaan kahdelta suunnalta sidonta pehmeällä nauhalla täytyy olla vähintää 3cm leveä ettei hankaa kukanvartta poikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663092Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91821- 1111704
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241229- 123987
- 93943
- 60934
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67916Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6835- 84829