"Ruvetaan tekemään polttoaine ite puuhiilestä ja jos punikki apinat tulee veroja kyselemään, mätetään huolella turpaan. "
Tartteekohan polttoaineen valmistaja paljonkin tukia polttoainetehtailuunsa? En kehtaa mennä kysymään, kun uhkaa mättää turpaan sen verran huolella, että herkkä hipiäni saa kosmetologisia vaurioita.
:D
Tartteekohan polttoaineen valmistaja paljonkin tukia polttoainetehtailuunsa? En kehtaa mennä kysymään, kun uhkaa mättää turpaan sen verran huolella, että herkkä hipiäni saa kosmetologisia vaurioita.
:D
Vastaukset 11
Vanhimmat
Öljy-yhtiöt vs paskalle haiseva maajussi.
Jos tulee tukia kyselemään, mätetään huolella turpaan. Ei siinä sen kummempaa.
Pienimpiä kepureppanoita ei sitten lyödä kuin kämmenellä läpsäisten, ettei ne saa traumoja.
Kepulaiset mihinkään omavaraisuuteen kykene niin kauan kuin ovat tukiaisista riippuvaisia.
näkyy tulleen pysyvä taruma tästä maaseudun omavaraisuudesta ;)))
Polttelee niin pirusti ääliöitä...
Sinun kaltaistesi varassa Suomi pysyy pystyssä. Ihan tosi, en viduile, olisipa kaikki sinun kaltaisiasi. Saisimme samanmielistä seuraa. Mutta eihän noista punikeista voi meidän seuraan ketään kelpuuttaa, ollaan me niin ylempänä niitä. Ja omatkin on ties mitä tossun alla eläviä haihattelijoita, turpaan pitäisi mättää niitäkin. Mutta edetään tällä, että turpaan mättäminen on aina ensisijainen neuvottelukeino. Jos tulee itselle lättyyn, kokeillaan puhumista. Jos sekään ei auta, uhkaillaan poliisilla. Jos sekään ei auta, sitten vi.uttaa ja piestään akka, jos vielä on voimia jäljellä. Sitten lepytetään hakattua eukkoa omavaraisuudella ja sanotaan, että menepä siitä täyttämään tukianomukset ja sassiin.
;)))
"Taruma". Hehheheee...
on sellainen, joka ei tarvitse yhteiskunnan tukia elämiseensä ja olemiseensa.
Eli maajussit ainakaan ei tähän omavaraisten joukkoon kuulu.
arvelee? Mitäpä tukiapina arvelee siitä, että ei-kepuhallitus aikoo panna tukiapinatkin kantamaan vastuuta Suomen taloudesta?
Ja jää 53 vuotiaana eläkkeelle.