Hyvä ja halpa kampaaja?

Muutin tänne just.

Onko Tampereen keskustassa hyvää ja opiskelijan kukkarolle sopivaa kampaajaa?
Ihan tyvi sävytys. olen kurkkinut kaampaamoiden ikkuinosta niitä hintoja, mutta kalliiksi tulee.

25

11169

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdfvcxvc

      Käy ihan sisällä kysymässä hintoja. Samalla näet millaista on asiakaskunta ja parturit. Heidän hiuksistaan voi jotain päätellä parturin tasosta.

      Halvimmalla varmasti pääsee jos antaa opiskelijoiden hoitaa pään.

    • asdfghjklöäasdfghjkl

      asematunnelin parturi on kuulemma edullinen...

      • mitä maksaa

        oisin tiedustellu missä edullisin permanentti tampereen keskustassa?Jos laittasitte hintaa


      • Tarkka tyttö
        mitä maksaa kirjoitti:

        oisin tiedustellu missä edullisin permanentti tampereen keskustassa?Jos laittasitte hintaa

        Ei hyvää ja halpaa olekaan! Leikkaan tukkani itse ja teen jopa permiksen. Niin monesti olen pettynyt ammattikampaajaan. Hiukseni kun on vaikeasti kihartuvaa sorttia ja olen sen maininnut kampaajalle aina. Silti melkein poikkeuksetta aina niskahiukset on sojottaneet suorana. Eikä muutenkaan kovin tarkkaa työtä. Vähän sillain puolihuolimatonta ja kalliilla hinnalla. Eikä suomalainen palaa valittamaan...Olen ollut oma kampaajani jo monta vuotta ja olen tyytyväinen, sitäpaitsi homma on ihan kivaa ja halpaa. Leikkaan kaverinkin hiukset.


    • sintsu11

      A Hiustalo
      Anttilan tavaratalo
      Puutarhakatu 10
      33210 TAMPERE
      Puh: 03- 2144 200
      Auki: Arkisin 9–18
      Lauantaisin 9–15

    • äiti47
    • Tyytyväinen
    • outiko

      Heippa, Kalevassa on kampaamo Studio Woman, opiskelijakorttia näyttämällä saa -10% alennuksen. Hinnat muutenkin mielestäni edulliset.

    • asdfghjk

      Onhan se niin että hyvä ja halpa on tästä maailmasta loppunut jo satoja vuosia sitten. Jos ei ole rahaa niin anna karvojes kasvaa.

    • jhfosijbg

      Jaa halpaa kampaajaa? Laita peili pöydälle seinää vasten ja ota kampa käteen. Siinä sulla on halpa kampaaja.

    • tyytyväinen

      Tiiliruukinkatu 12:ssa on halpa ja hyvä kampaaja, liike on 1:ssä asuinkerroksessa, ikkunassa joku koristelu

      • tyytyväinenasiakas

        Nostetaanpa vanhaa ketjua, vuosia LookLike Kauppakadulla käyneenä, palvelu aina kiireetöntä ja henkilökohtaista. Hinta ei päätä huimaa, usein myös hyviä tarjouksia, ei tyrkytetä mitään.. tykkään.


    • kammat

      Sammonkadun alkupäässä on yks aika iso kampaamo

    • Tukka hyvi,kaik hyvi

      Ei ihan keskustassa, mut jankassa Hiusmesta. Erittäin hyvä, ei ehkä halvin mut huippu.

    • Ei 120e kampaamoo

      Siperiassa opiskelijat tekee, aikaa menee mut säästät puolet kampaamon kuluista, jälkikin hyvää.

    • Jorsee

      Leikkaa ruohonleikkurilla niin on edullista.

    • martta4

      Naps kuninkaankadulla, se on siinä sokkarin sivuovia vastapäätä. Olikohan niin, että arkisin päiväsaikaan on -30% ja muina aikoina -10%. Tarkemmat ajat kantsii varmaan vielä tarkistaa. Ite olin tyytyväinen lopputulokseen ja hintaan.

      • pitkät hiuksetja väri

        Katsoin täältä suosittelun ja menin Looklikeen Kauppakadulle, opiskelija-alennus oli mukava yllätys -15%. Kiitos vinkistä, Tiinalla kävin siellä, nettiajanvaraus oli plussaa myös.


    • Miehen näkemys

      Parturi - kampaamo ETKOPAIKKA Pirkankatu 10 (uimahallin talo) p.0400600201
      Miehillä ainakin 1€/min. Naisista ei tietoa. [email protected]

      • Poikatukkainen

        Voiko nainen saada miesten hiustenleikkauksen, eli samalla hinnalla ? Siinä tapauksessa saatan poiketa ?


    • Glohair-koulu hyvä!

      Glohair-koulu, Satakunnankadulla (Siperiassa) on hyvä! Rento ja energinen meininki, edulliset hinnat, opiskelijat tekevät työn ja opettaja ohjaa ja valvoo heitä. Suosittelen!

    • minäkaunis

      Parturi-kampaamo Liudmila Parviainen www.parturikampaamoliudmilaparviainen.com edullinen ja hyvä. suosittelen

    • kaampaaja
    • Anonyymi

      Kysyy RIEVÄKYLÄLÄISILTÄ mitä vain ,niin vastaukset on maan ja taivaan
      väliltä.Onko ajattelu edelleen niin hidasta...jos toimeen tartutaan... niin kau-
      nista niin herttaista...kuin kulta hämeen maaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      40
      1390
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      98
      1345
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      289
      1235
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1095
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      19
      1041
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      65
      1028
    7. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      1012
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1009
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      176
      868
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      17
      833
    Aihe