satuttaa ja olla ilkeä jos on ihastunut? Ja seuraavassa hetkessä tunnustaa et on ihastunut.. Mitä hemmettiä tääki kaikki tarkottaa?
Miksi joku haluaa
en ymmärrä.
8238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
huomioo, huomioo, haluu sun huomiota:)
satuttamalla ei saa huomiota vaan ainoastaan menettää.
Huomiota varmaan ehkä häntä loukkaa ja satuttaa joku mitä itse olet tehnyt, heittää ilkeyksiä takaisin että ymmärtäisit sen.
että ymmärtäisit että häntäkin sattuu, ei ole välinpitämätön
Ehkä leikkii sun kanssa jotain kieroutunutta leikkiään. Nauttii kun saa kiusata sua. Ei kukaan ihastunut toista rupea tarkoituksella satuttamaan. Ehkä kostaa sulle jonkun toisen itselleen tekemää pahaa. Parempi kun unohtaisit koko ihmisen tai kysyt suoraan häneltä miksi tekee tuolla tavalla.
Niin tai kostaa ihastuksen kohteen itsensä tekemää pahaa. Toisaalta sellaiseen ei auttaisi olla edes ihastunut, joka huonosti kohtelee.
luultavasti olet satuttanut häntä jollakin tapaa. ehkä hän on suuttunut siitä sulle ja vihoissaan sanoo mitä sattuu.. sekottaahan vihan ja rakkauden helposti toisiinsa. ei kukaan terve ihminen leiki toisen kanssa, ellei ole narsisti tai muuta vastaavaa. olen samaa mieltä kirjoittajan kanssa joka sanoi ettei ole välinpitämätön. voimakkaat tunteet yleensä kertoo vain välittämisestä ja jotkut asiat eivät olekaan toiselle ihan sama.
Kiitos. No voi olla näinkin.
Ainakin näyttäisi olevan enemmän tosissaan kuin tämä edellinen ihastukseni joka oli täysin välinpitämätön.