Ajovalojen säätö

14+5

Kuinka tapahtuu -05 Stilossa? Toinen näyttää liian ylös. Valonsäätömoottorit toimivat muuten hyvin.......vielä.

4

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 14+5

      Lisäys vielä. Polttimot oikein asennettu.

    • 235432423432432

      Autosi on ajokelvoton, tulee sakot jos valot eivät toimi ja on Ksenon valot, silloin pitää toimia automaattinen valojen säätö (siis Ksenon-valoissa), auton asennon mukaan, muuten poliisi kun huomaa jättää sinut tien päälle sanoen: autosi vaaraantaa liikenneturvallisuuden, se hinataan pois, soita itsellesi taksi, sitten saat autosi takaisin kun valot on korjattu.
      324

    • 9+13

      Joillain ihmisillä ei ole muuta elämää kuin päivystää Fiat-foorumeilla tms. morkaten parasta automerkkiä johon itsellä ei ole henkilökohtaisten ongelmien vuoksi henkistä kanttia ryhtyä.

    • stiilosti

      Eiköhän ne säätönupit ole ne vaaleat kuusikanttiset tapit jotka näkyvät vaakasuoraan taaksepäin. siitä vain kierrät sopivalla avaimella. Varo rikkomasta tappeja huonolla työkalulla. Pienen säädön voit tehdä myös lisäämällä joku sopiva lista keskellä näkyvän kiinnityspultin alle eli avaa ruuvia useampi kierros ja paina lyhtyä eteenpäin niin, että taakse tulee tilaa ja laita täyte sinne väliin. Säätötapeista toinen säätää pystysuuntaa ja toinen vasen/oikea sivusuuntaa. Luulisin, että lyhdyn keskivaiheilla olevasta säädetään pystysuunta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4592
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3403
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      41
      1438
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1353
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1206
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      998
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe