Pakkoruotsista on saatava aikaiseksi kansanäänestys ja se pikaisesti sillä muuten hyvin pian tulevaisuudessa maahanmuuttajat PAKOTTAVAT suomalaiset opiskelemaan ruotsia. Ei voi olla suomalaisten etu, että tänne ruotsinkielisille alueille pesiytyneet suomea osaamattomat maahanmuuttajat sanelevat ehtoja mitä kieliä suomalaisten pitää opiskella.
http://www.youtube.com/watch?v=216_P5231YI&feature=related
Pakkoruotsista kansanäänestys ja äkkiä!
paavokas
1
141
Vastaukset
- Suomisuomi
Nyt kun perussuomalaiset ovat oppositiossa, heidän tulee heti alkuvaiheessa tehdä aloite pakkoruotsin poistamisesta. Siinä nähdään sitten kunkin puolueeen kansanedustajien todelliset kannat asiasta verrattuna siihen mitä lupasivat esim. vaalikoneessa. Eli tulos pitäisi olla se, että enemmistö edustajista kannattaisi pakkoruotsin poistoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253