Onko missään olemassa laillista keinoa ladata tähän mun koneelle seiskaa jonkun näkösessä muodossa josta sen voin polttaa levylle ja heittää tohon pöytäkone projektiin joka nyt ei enään ymmärrä uuden emolevyn, prosessorin ja näytönohjaimen jälkeen entistä seiskaa....?? Ja levykettähän meillä ei tietty ole olemassa ja ei huoli läppärin seiskan palautuslevykkeitä....
Mistä seiska poltettavaksi levylle?
21
279
Vastaukset
- On laillinen
On laillinen keino.
Esim:
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/15309/dbfhj/Microsoft-Windows-7-Home-Premium-64-bit-FIN-OEM-SP1- Ter85
Mutta eikö tuo ole vaan posti tai nouto???
- Hilar
Kyllä se entinenkin seiska on ollut DVD-levyllä. Levyke=korppu, tota noin, nimimerkkinne 85 tarkoittaa varmaan ikäänne, mutta ei se mitään, dementia on siinä iässä ja ajassa aika yleistä.
Juu, kyllä se entisen pöytäkoneen seiska on ollut DVD:nä, etsikää nyt sellaista, vaihdoin muuten teitittelyksi kaikki, hyviä vointeja ja siunausta. - Ter85
:D Eipä mittään.... Mutta mitä jos mä nyt kerron että sitä levykettä ei enää muuttojen jälkeen löydykkään mistään.... Ja juu, yleensä noilla ohjelmilla on tapana tosiaan olla jossain "korpulla" *nauraa*
- Piråt Byran
ww.piratebay.com tai mikä tahansa torrent-saitti.
Jos sulla on kerran lisenssi niin voit laillisesti imuttaa tuolta ja polttaa dvd:lle.- nnbbvv
Mutta ei kannata sitten valittaa jos se ei toimikkaan kunnolla.
- Ostettava..
Aloittajalla YKSI lisenssi, siinä läppärissä.
Eli jos haluaa LAILLISESTI siihen pöytäkoneeseen, niin silloin se toinen on ostetaava, joten piraattisivut voi unohtaa. - NoAnal..........kts.
Lataa laillinen ja ilmainen Ubuntu, tai tosiaan jostain ilmainen piraatti Win7. Molemmat toimii koneessa, toinen vaan on laiton ja persesexi on arkipäiväs.
- W7 piråt
Ubuntun käyttäjät harrastavat siis persesexiä. Hyvä tietää...
- buaaahhhaaahhhaaaaaa
Ja wintoosailijat tyrkkii kaikkiin mahdollisiin aukkoihin, eikä sittenkään mikään
toimi.
- Ihme pellejä olette
Voi vittu mitä tuhkamunia olette jos alatte kinaamaan jostain käyttöjärjestelmien paremmuudesta. Se on ihan vitun sama mitä kukin käyttää, jos se toimii käyttäjän itsensä mielestä.
- .........
Legal Windows download guide:
http://codesagar.com/content/guides/win7download.html Laillinen keino on todellakin ostaa sen levy kaupasta mutta se maksaa monta rahaa..
Jos tiedät jonkun lähipiiristäsi jolla on AITO!!!! WIN 7 asennuslevy, lainaa sitä levyä ja käytä omaa product keytä aktivointiin. Kasattujen koneiden OEM-levby käy tuohon, juuri itse asensin oamlla levylläni kaverin koneelle seiskan aktivointi tämän omalla keyllä.
Huomaa, jos pöytäkone on MERKKIKONE (HP, fujitsu, acer...) tämä temppu EI toimi.- ms rulaa
Oikea vastaus on Microsoftilta.
http://technet.microsoft.com/fi-fi/evalcenter/cc442495.aspx- El Mondo
Tulihan se oikea vastaus viimeinkin !
Minä olen "ajanut" yli puolivuotta tuolla Enterprisella tässä testauskoneessa ja toistaiseksi ei mitään hankaluutta, että myös se on ILMAINEN, aivan kun ubutubu, mutta sillä erolla, että tämä toimii, joten....? - yippeeeeeeeeeeeeeeee
El Mondo kirjoitti:
Tulihan se oikea vastaus viimeinkin !
Minä olen "ajanut" yli puolivuotta tuolla Enterprisella tässä testauskoneessa ja toistaiseksi ei mitään hankaluutta, että myös se on ILMAINEN, aivan kun ubutubu, mutta sillä erolla, että tämä toimii, joten....?Mistäs varastit aktivointikoodin.
- M - Kar
yippeeeeeeeeeeeeeeee kirjoitti:
Mistäs varastit aktivointikoodin.
Eipä tarvi linux-tyyliin varastaa mitään.
- hihihihihihihihihihi
M - Kar kirjoitti:
Eipä tarvi linux-tyyliin varastaa mitään.
No kerrohan miten saa Enterprisen toimimaan ilman aktivointikoodia pidem-
pään, kuin sen kokeiluajan muuten kuin varastamalla. - M-Kar
hihihihihihihihihihi kirjoitti:
No kerrohan miten saa Enterprisen toimimaan ilman aktivointikoodia pidem-
pään, kuin sen kokeiluajan muuten kuin varastamalla.Toimii ainakin yhtä kauan kuin linuxit ilman aktivointejakin.
- Finn Lander
hihihihihihihihihihi kirjoitti:
No kerrohan miten saa Enterprisen toimimaan ilman aktivointikoodia pidem-
pään, kuin sen kokeiluajan muuten kuin varastamalla.muuten kuin varastamalla. ?????????
Varastamalla mitä ? Minulla on jo kolmas (3 kk = 90 päivää ) kierros menossa ja ei tämä ole tarkoituskaan olla koneen ainoana käyttiksenä vaan tutustumistarkoituksessa jaettu ilmaiseen kokeiluun, joten...............................?
- p ena
Eipä taida toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022