•••• Raskaus/synnytys kaunisti vaimoani ••••

RINNAT
- nännit pullahtivat esiin ja jöpöttävät nyt todella eroottisesti
- rinnat saivat lisää naisellisuutta

ALAPÄÄ
- muuttui tiukemmaksi
- vaimo kostuu paremmin
- vaimo saa orgasmin herkemmin

HALUT
- vaimo on nyt aktiivisempi aloitteentekijä

En ymmärrä mistä on saanut alkunsa legenda, jonka mukaan nainen menee pilalle raskaudessa/synnytyksessä.
14519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

No, ensiksikin...Alapää yleensä löystyy, rinnat rupsahtavat imetyksen loputtua, halut vähenee, kun on pieni lapsi joka vie usein voimat, iho ei ole enää niin kimmoisa, ja saattaa tulla raskausarpia. Siinä sitä todellisuutta!!!

Äänestä
  • Puhumattakaan: kohdunlaskeumista, peräsuolen pullahtamisesta, hien erittymisen lisääntymisestä, jne jne..

    Äänestä

Hyvä kun on miehiä, jotka ajattelee kuin sinä :).

"En ymmärrä mistä on saanut alkunsa legenda, jonka mukaan nainen menee pilalle raskaudessa/synnytyksessä. "

Se saa alkunsa pinnallisista ihmisistä, joille kiiltokuvamainen photoshopattu lehtien anoreksia malli on kauneusihanne.

Äänestä

Puhut jätkä paskaa. Ehkä sun oma ajatusmaailmas muuttui varmemmaksi kun sait eukolles pallon jalkaan.
Läskipersehän akkas on, ei muuta.

Iso vittu takuulla?

Äänestä

Sama juttu meillä. Rinnat kasvoi, lantio leveni ja pepusta tuli herkullisempi. Tiukkuudessa ei ole eroa. Tytöstä tuli synnytyksen myötä nainen. Siitä huolimatta seksielämä ei ole palautunut entiseen loistoonsa, joskin sitä on vieläkin viikottain. Sellaista se on lapsiperheessä!

Äänestä

jaah provoilija taas vauhdissa. Vad fan

Äänestä

Meillä eukolla on se ennen sunnytystä tiukka toosa nykyisin kuin lentokenttä, eli tilaa piisaa. Saa mennä oikeeta kaistaa sisään ja tulla vasenta ulos.
Pikkumunaisena miehenä olen pulassa.

Äänestä

Oikeasti aikuinen mies osaa pitää kaikenlaisia puolisossaan tapahtuneita muutoksia kauniina ja arvostaa niitä. Eikä pelkästään muutoksia, joista on itselle jotakin "hyötyä". Onneksi kohdallani on ollut näin.

Äänestä

ei saatana, olisi itsensä aivopesemistä väittää naistaan kauniiksi synnytyksen jälkeen. Höpö höpö, pilalle menee akka kun tunkee toukan maailmaan.

Mutta miksi pitää toukkia tehdä? - koska muutkin, niinkö? Eikö voi olla erilainen ja vaikka saakin apsettomanstikman, silti ei sorru perhehelvettiin leikkimään kotista hetkeksi ennen eroa.

Äänestä
  • Sama ajatusmaailma pätee omaan äitiisikin?

    Äänestä

Muu tossa vielä menee, mutta miten ihmeessä se synnytys sen alapään on tiukemmaksi tehnyt? Laitettiinko tikit tiukalle?

Mulle ei kyllä käynyt ihan noin hyvin...

Äänestä

Treenatessa ne alapään lihakset vahvistuvat eli sillä ei ole mitään merkitystä onko nainen synnyttänyt vai ei ja toiseksi monella naisella katoaa synnytyksen myötä stressi ja kireys omaa vartaloaan kohtaan joten nainen saa paljon helpommin orgasmeja synnytyksen jälkeen joten seksi on todellakin parempaa myös miehellä.

Äänestä

se n hyvä kun eukko synnyttää, niin saa laittaa kiveksetkin sisään.

Äänestä
  • ...sinunkaan tykki kovin massiivinen olla, jos kerran mahtuu rypäleiden kanssa sisälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onnellinen isä kirjoitti:

RINNAT
- nännit pullahtivat esiin ja jöpöttävät nyt todella eroottisesti
- rinnat saivat lisää naisellisuutta

ALAPÄÄ
- muuttui tiukemmaksi
- vaimo kostuu paremmin
- vaimo saa orgasmin herkemmin

HALUT
- vaimo on nyt aktiivisempi aloitteentekijä

En ymmärrä mistä on saanut alkunsa legenda, jonka mukaan nainen menee pilalle raskaudessa/synnytyksessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu