A-kortti lyhyelle, pk-seutu

Moikka!
Mistä löydän koulun missä A-korttia pääsee suorittamaan reilut 160cm nainen. Kaikki pyörät tuntuu olevan korkeita.
4159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kai pituus siihen vaikuta. Mutta oli kerran hassun näköistä, kun oli pieni tyttö ison moottoripyörän selässä valoissa, se joutui kallistamaan sitä pyörää jotta jalat ulottuivat maahan pysähtyessä.

Kannattaa yrittää muutenkin ajoittaa ajaminen niin että ei tarvitsisi pysähtyä valoissa, minä ainakin teen niin autollakin.

Äänestä

miltä alueelta? nummelasta löytyy ainakiin suht matala pyörä :)

Äänestä
  • No autokoulun pyöriin on yleensä matalampia satuloita oppilaan mukaan.
    Eli kyllä sun pienen herkkupepunkin alle saadaan sopiva pyörä:)

    Äänestä

Ajoin Maunulan autokoulussa ison A-kortin 2008. Opin (ammattitaitoisen kouluttajan avulla) pärjäämään painavan pyörän kanssa, vaikka olen melko lyhyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minna156 kirjoitti:

Moikka!
Mistä löydän koulun missä A-korttia pääsee suorittamaan reilut 160cm nainen. Kaikki pyörät tuntuu olevan korkeita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu