Ikeltä loppuu voimat kun täytyy monta naista pitää tyytyväisenä. Ainakin kahden naisen loukussa on.
Ike uupuu
19+18
1081
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ike kadehtii Jungneria!
En oikein ymmärrä, miksi hänen pitää mennä kenenkään kanssa kihloihinkaan. Eikö hän voisi vain todeta, että hän on vapaan seksin ja vapaiden suhteiden kannattaja ja että hänellä on useita seksikumppaneita. Eikö toki kokoomukselaiset äänestäjät ole aivan samaa mieltä hänen kanssaan, joten ainakaan poliittisista syistä ei tarvitsisi mitään vakituisen parisuhteen kulisseja rakennella.
Kanerva on jo kaikilla keinoilla kertonut julkisuudessa, ettei hän arvosta minkäänlaista uskollisuutta, ja että hän saattaa jopa tärkeiden neuvottelujen keskellä muistaa pikkuhempukkaansa pikkutuhmalla tekstiviestillä, joita hän sitten lähettelee satoja samanlaisia muutaman päivän aikana.
Totta kai tämä on Kanervan yksityisasia, eikä siinä ole mitään paheksuttavaa. Kukin elää tavallaan ja omien viettiensä mukaan. Mutta vastuulliseen tehtävään eduskunnassa hän ei ole missään tapauksessa sovelias. On aivan käsittämätöntä, että tällainen mies valittiin jopa ulkoministeriksi, vaikka hänen arveluttava toimintansa olisi saattanut altistaa hänet vaikka minkälaisiin tietoturvarikoksiin ja kiristyksiin.
Nyt voimme vain todeta, että Kanervan aika on ohi. Hänen poliittinen toimintansa ei voine jatkua. Hän odottaa tuomioistuimelta vankeustuomiota ja toivottavasti myös tyytyy siihen. Sitten hän voi persutaa vaikka minkälaisen haaremin ja toimia lopun elämäänsä 7päivää-lehden vakituisena kohujulkkiksena.
Useimmat kyllä kadehtii Ikeä - kovan luokan kaveri, menestynyt ja vaikutusvaltainen. Eikö silloin ole selvää, että myös naismaailmassa riittää testosteronia?
Urputtakaa vaan kateelliset, Ike on silti äijä.
Iken ikäinen mies ei ole enää mikään äijä, vaan säälittävä vanha ukko, joka nuorten naisten ja Viagran avulla yrittää pitää seksielämää. Miesten parhaat vuodet seksin rintamalla ovat 20:n molemmin puolin.
Ike on tosiaan 63 vuotta ja tekemistä (siis töitä) on siellä ja täällä. Kyllähän sekin on aivan tosiasia, että testosteronin määrä vähenee vanhemmiten.
Ehkä ihmistä (miestä) ei ole tarkoitettu vuosikymmenestä toiseen seksuaaliseen tömistelyyn ja jatkuviin kosiomenoihin. Kyllä kiiman pitäisi jossain vaiheessa rauhoittua.
Ikekin biologisen iän puolesta lähenee eläkeikää, on sievä nainen rinnalla ja kaikkea muutakin kivaa elämässä. Mutta nuoret naiset jaksavat kiehtoa valtiopäivämiestä loputtomasti.
Ihme juttu ne synttärit,, kolmen kaupugin kokoomus kerma palvoi ihan tuommosta pervo pätkää ,no laumaeläinhän ihminen on.
Ike on marttyyri joka pelaa nyt äänestäjien myötätuntoa puoleensa. Ike osaa vanhana sosiopaattipolitikkona tämän pelin...
Ihan vain huvin vuoksi, kuvitelkaa millainen huijarikolmikko olisi Matti Vanhanen, Ilkka Kanerva ja Paavo Väyrynen..
Kanerva ja Väyrynen ovatkin vanhoja brezneviläisiä poliitikkoja, ilmeisesti molemmat joutuivat myös kärsimään paljon Neuvostoliiton romahtamisesta, vaikka se olikin erittäin myönteinen tapaus esimerkiksi venäläisille.
Kanerva on ihan hyvä kansanedustaja, nykyiset syyttäjät näkee mörköjä joka paikassa. Voi sanoa että tulevt kalliiksi .
Tuhannen prosentin varmuudella: mitään en oo ottanu! Nimenomaan ulkoministerinähän Ike olisi omimmillaan. Saisi kirjaimellisesti panna uusia kansainvälisiä suhteita alulle ja vanhoja uuteen uskoon niin paljon kuin kunto kestää.