Nii, itse en tykkää ollenkaan omista lyhyistä ja ryhdittömistä hiuksistani ja oon ruvennu käyttään hiustenpidennyksiä. Kyse on siis clipsi pidennyksistä ja ihan kunnollisista EIKÄ mistään glitterin tekokuitu hommeleista.
Rupesin kuiteki kelaan, et mitä pojat oikeen ajatteleen tästä touhusta? Onko se teille ihan sama vai pidättekö tyttöjä ''feikkeinä'' jos ne käyttää pidennyksiä?
Rupesin kuiteki kelaan, et mitä pojat oikeen ajatteleen tästä touhusta? Onko se teille ihan sama vai pidättekö tyttöjä ''feikkeinä'' jos ne käyttää pidennyksiä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
En tykkää yhtään hiustenpidennyksistä. Mulle tulee just sellane feikki fiilis tytöistä joilla on hiustenpidennykset. Sen sijaan tytöt jotka ovat ihan itse kasvattaneet hiuksensa pitkiksi herättää mielenkiintoa, mutta jos selviää että sillä onki pidennykset nii tulee jotenki huijattu olo, vähänniinku kaikenmaailman rintatoppauksista
Ehkä joillain emosceneillä menee, mutta ei millä taviksilla
itse käytin myös pidennyksiä aijjemmin aina, vieläkin kyllä välillä mutta harvoin. Lopetin niiden käytön kun poikaystäväni ihmetteli miksi käytän niitä ja totesi että olen kauniimpi luonnollisena , ilman niitä pidennyksiä kuin pidennyksien kanssa feikkinä.
Tosiasia on se, että jokaisella hiukset kasvavat vain johonkin asti, eli kaikki ei edes saa kasvatettua pitkää tukkaa, vaikka haluaisikin.. Kuten mulla kasvaa tukka vaan tissien alle..
jolloin pidennykset on ainoa vaihtoehto jos hiukset ei kasva niin pitkiksi tai paksuiksi kuin haluaisi, jolloin on ymmärettävää rttä pidennyksiä käytetään
minä en oikeastaan osaa sanoa pitääkö ne feikkinä vai ei.itse kun omistan puolipitkän aika lyhyehkön tumman tukan jossa on räväkkyyttä.eipä ole kukaan valittanut hiusten pituudesta :).poikaystävä sanoa että kelpaa kunhan ei kalju ole :D.itselleni en koskaan voisi kuvitella pitkää hiustyyliä joten tässä pysytään :)
itselläni ei kasva olkapäitä pidemmäksi ja unelmoin blondeista pitkkistä hiuksista
Omast mielest hiustenpidennykset on iha jees jos ne näyttää aidoilta eikä oo mitää muovihiusta ;) Ei saa olla liia pitkät koska se on jo vähä liiottelua, sellaset tissie alle on sopivat :D kaikilleha ei sovi pitkät hiukset joten se vähä riippuu :0
TE JOILLA PIDENNYKSET: onks ne niiku kui pitkät sit jne...enemmä tietoo XD