Keskustalaiset ovat fiksuja

Kapt evp

Useat tuntemani keskustalaiset ovat todella viisasta joukkoa. Heissä yhdistyy teoria ja käytännön osaaminen harmoniseksi kokonaisuudeksi.
Naurattaa kovasti höperöt jotka luulevat viisastuneensa pelkkää koulun penkkiä kuluttamalla ja opettelemalla ulkoa muiden keksimiä asioita.

9

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Emäntä 56

      Keskustassa on myös esteettistä kauneutta, jota luonto oivasti symboloi.
      Olet monesti myös hienosti kirjoittanut asiasta.

    • 21

      Punikeilla ei ole oikein sivistystä. Ajatelkaa yo puhemiehenä, kirvesmies työminsterinä, kansakoulunopettaja rahaministerinä, puhevikainen opettaja opetusministerinä, vanha stalinisti ulkoministerinä,varapj:nä aviorikkoja piispa, homo ja virkaheitti pappi eu:ssa. Melkoinen kauhu galleria tämä punikki-poppoo.

      • Harras ihminen

        Ei ole hyvällä ja viisaalla ihmisellä punikeissa sijaa. Eipä niitä siellä taida ollakaan.


    • herra armahda

      herra armahda kepuloisia sillä he eivät tiedä mitä sanovat tai tekevät.

    • Kaksipa poikaa...

      Rehellisiä kavereita , joilla ei ole uskottavuusongelmia.

      Timo Kallille ja Antti Kaikkoselle on löydettävä suuremmat saappaat.
      He pystyvät nostamaan puolueen pilviin,mutta vain teidän tuella
      arvoisat sodanajan lapset.

    • tollojen tollot

      Kepulaiset ajoi suomen ja puolueensa konkurssin partaalle , nyt suunta muuttui kun ei ole suomea nakertavia tolloja selittelemässä risupakettien tarpeellisuutta, onneksi kepu on puolueena kohta menneen talven lumia

      • Kapt evp

        Kuin Feeniks-lintu nousee Keskusta kun ihmiset näkevät miten yksipuolisesti Suomea kehitetään jokaisen sixpakin pullossa riidellen.
        Katainen on muuten ihan helvetin mitätön mies johtajaksi.
        Sanottakoon selvyyden vuoksi etten kumarra läheskään kaikkea mitä Keskusta pitää sisällään. Kokonaisuutena se on, de facto, ykkönen.


      • Täyttä Aasiaa

        Verenimijä pun(i)kin kielitaito äidinkielemme kukkasien viljelyssä suuresti ihastuttaa minua. Mihin nyt unohtui seksuaalivähemmistöjä tarkoittava nimitys? Keputhan ovat niin homojakin, vai mitä?

        Keskustalaiset rakentavat ahkeralla työllään Suomeamme joka päivä ja heidän työnsä tuottaa ruokaa kaltaistesi suurten älyniekkojen pöytään. Vai onko sinulla sellaista, nimittäin pöytää? Verbaalinen taitotasosi antaa olettaa, että monet muutkin asiat ovat keskimääräistä keskustalaista omaperäisemmin sinun kodissasi. Muista siis alituiseen pilkata heitä, että he sinua tyhjäntoimittaja käenpoikaa ruokkisivat.

        Palstan pun(i)kkihäiriköt muistavat aina kertoa omista seksuaalisista suuntautumisistaan, häveliäästi projisoiden niitä muihin, tietenkin, eihän punikin rohkeus muuhun riitä. Kuten sanottua, ei niissä ole mitään hävettävää. Äänestäkää vain Suomen Keskustaa ja tekin voitte iloisesti ja vapaasti toteuttaa samaan sukupuoleen kohdistuvia kiihkeitä fantasioitanne, mikäli ette halua vahingoittaa kumppanianne. Ihmettelen kyllä kun juuri vasemmiston piti tarjota sateenkaarivarjonsa suojaa seksuaalisesti sorretuille. Mutta kuka punikkipuolueisiin olisi koskaan luottanut.

        Ja kunnon rasvamahaisen punikin tapaan muista pilkata myös maamme vähäosaisia. Nimitä heitä luusereiksi ja käytä heitä rinnastaaksesi heihin kaikkia niitä, joita itsepyhittämässäsi katkeruudessa vihaat. Ja pilkkaa demokratiaa haukkumalla ihmisiä heidän poliittisista valinnoistaan. Niinhän diktatuuriin, varsinkin prolediktatatuuriin, uskovan ihmisen tulee aina tehdä.


    • Kukkiva Tölli

      Tämä ei koske ikävä kyllä puolueen johtoa.Kun kertaa mitä kaikkea saikaan mm.ex. puheenjohtaja Vanhanen,niin harmooninen kokonaisuus on kaukana noista touhuista.Sen parempaa arvosanaa ei voida antaa nykyisellekkään puheenjohtajalle.Miten te osaattekin valita noinkin suuresta joukosta aina kyvyttömimmät edustamaan puoluetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      418
      6057
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      85
      5396
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4404
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3951
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      57
      3801
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      180
      3482
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      119
      3244
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      63
      3217
    9. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      3
      2446
    10. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2289
    Aihe