Mikäli seurustelette Neitsyen kanssa, millaisia "ongelmia" teillä on ollut suhteessanne?
Vesimies-naiset!
aquarius
61067
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tylsää oli.
Laiska sängyssä.
Muisteli menneitä suhteitaan, kuunteli vanhoja biisejä ja muisteli. (oli muuten 23 vuotias mies)
Ja kun erottiin roikkui perässä vuoden päivät.
Sen tiedän että jotkut neitsyet on herkkiä pettämään. Parin miehen taustalta löytyi lopulta toinenkin tyttökaveri. mutta kunnollisiakin on löytynyt!! ei niiden kanssa ainakaan riidellä voi ,tai oikeastaan edes halua. Kaikki sujunut yleensä aika rauhallisesti ja tasaisesti.
Jotenkin oon törmännytkin enimmiksiin neitsyihin seurustelun saralla, ainakin kuudesta on kokemusta..
En tule enää koskaan seurusteleen neitsyen kanssa! Luonteet ei mene yhtään yhteen. Neitsyt ei ole tarpeeksi kekseliäs tai hulluttelija. Neitsyt vaan möksää ja murjottaa. Not good!
Seurustelin neitsyeen kanssa vajaa kolme vuotta, olimme samanikäisiä, päälle parikymmpisiä. Mies oli mustasukkainen, pettäjä (joka tuli vasta myöhemmin esille), hullu siivoamaan ja tiskaamaan. Siinäpä ne mitkä päällimmäisenä tulee mieleen. Alkuaika oli oikein mukavaa ja minä sinisilmäisenä olin siinä uskossa että olen todella rakastettu ja ainoa oikea, ja kun oli vielä vähän mustasukkainen niin täydestä meni. Ongelmia tuli siinä vaiheessa, kun puhelintani tutkittiin, vanhat ystävät haukuttiin, edellisille poikaystäville oltiin katkeria, lopulta jäätiin valheesta kiinni, vaikka loppuun asti syytettiin muiden panettelua... Kun vihdoin pääsin eroon, alkoi seurustelemaan samantien toisen naisen kanssa vain saadakseen minut mustikseksi. Kertoi myöhemmin, että oli koko ajan pelännyt minun lähtevän ja siksi oli harrastanut muita naisia, tosi uskottava selitys. Seurustelee nykyään vakavemmin uuden tytön kanssa mutta ongelmat alkaa tulla pintaan. Voi poikaressua! Mukavia neitsyeitä olen tavannut, mutta en ole heidän kanssa seurustellut, eikä ole enää tarviskaan, kyllä härkä on paras ja varsinki sängyssä!
Mun mielestä neitsyt-miehet on tylsiä!!Ne on pikkutarkkoja,todellisia pilkunviilaajia.Vesimiehet taas ovat sellaisia suuripiirteisiä,ei millään oikestaan ole väliä.Me ollaan enemmänkin sellaisia maailmanparantajia ja neitsyeen tapa juuttua pikkuasioihin on todella ärsyttävää.
no hieman kiltin puoleinen on ko hlo mut ei muuta ongelmaa mut löytyy hänestä säpinääkin:) ja hyvin on menny suhde mitä nyt 3kk seurusteltu.