Mitä tekemistä on Hannu Rainestolla ja Suomen Työväenpuolueella?
Hannuhan on vallankumouksellinen kommunisti.
Kertoisiko joku viisas
4
236
Vastaukset 4
- Kauno Kasvo
Siitä asiasta en tiedä mitään, mutta nyt pitäisi alkaa valita Suomelle presidentti.
Kapitalistimedian mukaan edelleen on todennäköistä, että toisella kierroksella ovat Niinistö ja Haavisto. Mikä on meidän vaihtoehto silloin?
Mielestäni sitä ei siinä vaiheessa enää ole! Eikö olisi parasta äänestää Paavo Väyrystä ensimmäisellä kierroksella? Hän on ehdokkaista osaavin, koulutetuin ja kokenein.- Hmm..
STP:hen kuulunut Dosentti Johan Bäckman äänesti Sauli Niinistöä.
Kävin tänään Moskovassa äänestämässä Sauli Niinistöä. Uskon, että Suomen ja Venäjän suhteet kehittyvät Niinistön johdolla parempaan suuntaan. On hienoa käydä äänestämässä Suomen Moskovan suurlähetystössä hyvää ehdokasta.
http://kohudosentti.blogspot.com/2012/01/dosentti-johan-backman-aanesti-sauli.html
Bäckman pyrki Euroopan parlamentin jäseneksi vuoden 2009 vaaleissa sitoutumattomana ehdokkaana vasemmistolaisen Suomen työväenpuolueen listoilta ja sai vaaleissa 554 ääntä eli eniten puolueessaan, mutta ei tullut valituksi.
Bäckman pyrki kansanedustajaksi vuoden 2011 vaaleissa. Hän edusti Suomen Työväenpuoluetta Helsingin vaalipiirissä
http://fi.wikipedia.org/wiki/Johan_Bäckman
- Rajanvartija
Eikös Raineisto ollut Suomen Työväenpuolueen eduskuntavaaliehdokkaana ja sai kokonaiset viisi ääntä muistaakseni. Se on aika paljon, kun kun lasketaan Suomen kommunistit. Tosin koko Suomen väkilukuun suhteutettuna aika vähän.
Henkilö, jolla on tuommoinen kannatus voisi pitää pienempää ääntä.
Jokainen voi vetää johtopäätökset siitä, kun HR toimii Punakaartin Pääsihteerinä.
Punakaartiahan vallankumouksessa tarvitaan.
Kysymyksesi voidaan muuntaa myös muotoon, mitä tekemistä lopputuotteella ja peräsuolella on.- RiviJäsen
Suomen Työväenpuolue on nykyisin vallankumouksellinen puolue siksi myös kommunistit ovat riveihimme tervetulleita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1571448Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️1031193Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551033Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞42856On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75837- 55797
- 70727
- 47695
- 43671
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.175664Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä37650Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199618Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus104565- 201544
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen59533- 106518
- 35511
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18492Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91478