Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Ympärileikkauksesta

Miten tapahtuu ympärileikkaus ja missä toimenpiteen voi tehdä ja paljon maksaa? olen kuullut että toimenpide voi parantaa seksielämää ja vähentää sukupuolitaudeille altistumista... tämä kysymys kuuluu tänne yhtä paljon kun Michael Jackson kuuluu lastenhuoneeseenne mutta vastausta arvostetaan :P
51896
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

voi vastata kysymykseesi, mutta minut on leikattu lapsena ja sen tiedän että terska on aina paljaana ja hankaa housuissa on ilkeän tuntuinen ja epämiellyttävän arka. Ja sitten kun sitä todella tarvittais. seksissä arat paikat kirvelee. Unohda koko juttu!

Äänestä

Leikkaus tapahtuu nopeasti ja siinä otetaan esinahka vain pois eikä toipuminen vie mitenkään kauheasti aikaa. Aikanaan minut leikattiin kun olin pikkupoika mutta nukutusta käytettiin silloin. Nykyään jo varmaan hoituu paikallispuudutuksella? Eiköhän tuo tehdä päiväkirurgisessa? Soita ja kysy hinnat ja muut.

Olen kyllä eri mieltä siitä että terska olisi arka tai hankaisi tai muuta. Minut on myös leikattu pienenä mutta en ole kärsinyt tuollaisista asioista kuin tuo edellinen vastaaja. Jos leikkaus on suoritettava ahtaan esinahan vuoksi niin ei kannata epäröidä. Puhtaana pitäminen on helppoa ja kyllähän naisetkin saattavat tykästyä kun on se rippikoulukaveri kalju!

Äänestä
  • Jos sinulla ei ole liian ahdas esinahka, joka tarkoittaa sitä, että et saa vedettyä esinahkaasi kivuttomasti tai sitten et ollenkaan terskan taakse, niin sinulla ei ole mitään syytä leikkauttaa esinahkaa pois. Esinahattomuus ei todellakaan lisää seksin nautittavuutta. Ja (voi herra jumala) ei esinahallista kalua (jossa nahan saa vaivatta vedettyä taakse) ole yhtään sen vaikeampaa pitää puhtaana kun leikattua kalua.Esinahan on tarkoitus suojata herkkää terskaa turhalta ärsytykseltä ja samlla terskan pinta pysyy luonnollisen kosteana nahan alla.
    Eli anna olla esinahkasi hoitamassa sen omaa tehtävää jos ei siitä ole sinulle jotain vaivaa. Eihän kukaan (tiettävästi) leikkaa silmäluomiakaan huvikseen pois.

    Äänestä

  • mulla haluttais ympärileikata löysän esinahan vuoksi... kondomia päälle laittaessa kun vetää esinahan taakse niin sitä on vaikea saaha silleen orninkiin sitä on niin paljon... ja ois kai se helpompi pitää puhtaanaki?!

    Äänestä

Kyllä kannattaa..Itellä kanss ollut veke jo pian 40 v.. Siis lisää kestävyyttä..Ei laukea heti ensimmäisestä tönäsystä.. Muijat tykkää..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tietämätön kirjoitti:

Miten tapahtuu ympärileikkaus ja missä toimenpiteen voi tehdä ja paljon maksaa? olen kuullut että toimenpide voi parantaa seksielämää ja vähentää sukupuolitaudeille altistumista... tämä kysymys kuuluu tänne yhtä paljon kun Michael Jackson kuuluu lastenhuoneeseenne mutta vastausta arvostetaan :P

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu