seuraavaksi haloseksi .
Mikä on jussin veikkaus tästä jytkystä ?
Mikä on jussin veikkaus tästä jytkystä ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
kerjäsi jo tukea ihtelleen.
EI KOSKAAN kokkari Presidenttiä tähän maahan! Sauli on susi lampaan villoissa! On NIIN ITSERAKAS tyyppi, ei toista suomenniemeltä löydy. Varokaa kokkari Saulia ihmiset!
Tottahan toki Sakesta pressa tulee vaikkei enää ole se puolivallaton poikamies.
Järkevin kokomusta koko kaartissa, mutta, mutta kun ministereissä on paska kokomustia niin yhtälö on paha.MKuutenkin halluitus on paska.Täynnä sanansa syöneitä. Vain kokomustat on pitäneet puheensa, eli tuhota Suomen Eu,lle, muut on myötäjuoksijoita, Arhinmäen poeka etunenässä ja Viher, eikun nehän on nykyään ruskeita.
Onneksi Sakke ei ole ollut vietävissä edes Bildenberkin toimesta, niinkuin on Stub, Vanhanen, Liikanen, Ollila, Lipponen, Kattainen jne.....
Luotan Sakkeen, mutta se iso mutta nuista ministeri kuspäistä, jotka yrittää ohjata.
Eihän ees kokomustat tykkäää Saulista, mutta kun sitä ei voi ohittaa suosion takia.
Sakke on siis ainoo täyspäinen ehokas.
Kyllä se teille vasemmistolaisille sauli passaa pressaksi, olihan hää siinä lipposen vasurihallituksessa niitä leikkauksia tekemässä vähäosasilta!
Nykyinen presidenttimme on hoitanut virkansa niin erinomaisen hyvin, että seuraajan on helppo astua virkaan. Olisi toivottavaa, että seuraaja ei pilaisi eikä vesittäisi suhteita, jotka Tarja Halonen on saanut luotua. Suomen kansainvälinen imago on noussut hänen kaudellaan.
Tarja Halonen on erittäin arvostettu ulkomailla.
Joo Albaniassa, Pohjois-koreassa, Kiinassa.
Kaikkialla missä tapetaan toisinajattelijat.
Länsirannalla, Gaasasa. Namibiassa, Goassa, Somaliassa ( kummassakin niistä ), Norsunluurannikolla....
Ainiin hänhän kehuu olevansa jo Amman.
On se vaan ihme vosu kun kehuu ja puhuu ihmisoikeuksista ja samaan aikaan suosii kiduttajavaltioita .
Hänestä ei taas tykätä Ruotsissa, Venäjällä, Virossa siis lähialueilla joka ois poliittisesti tärkeintä.
Eikä "vapaassa maailmassa "
USA,n häntä ei ees haluta vaikka edustaa " Puolueetonta Suomea "
Siinäpä miettimistä.
Pieni lisäys.
Vuonna 1975 suomella oli poliittista valtaa.
Nyt ei pätkääkään.
Ei ees itsemääräämisoikeutta vaan siitä on annettu 75% poijjes.
Holhokkia ollaan ja aasi maksumiehiä, tilanne vaan kurjistuu.
Kyllä taidat nyt ( Kefiiri) kirjoitella lämpimiksesi. Mielestäni juuri Venäjälle, Viroon, ovat Halosella jopa ERINOMAISET suhteet. Rehellisemmät ja suoremmat mitä aina mainostetulla Kekkosella, joka käytti idän suhteita ponnahduslautana jatkona presidenttikaudelle.
Kyllä kokonaisuudessaan Halonen on hoitanut Presidentin tehtäviä mallikkaasti, on ulkomaillakin hyvin suosittu.
Mutta risuja saa varsinkin nyt viimmeseltä kaudeltaan kotimaisesta mielipide johtamisestaan, vaikka aihetta olisi ollut yllin kyllin.
Onko virkakausi liian pitkä ( 6v) laitostuu. Kansan jakautuminen kahtia ei tuntunut isommin liikuttavan Tarjaa, johon parempaa puuttumista olisin odottanut.
Mielenkiintoiset vaalit joka tapauksessa on tulossa, koska Soini ilmoitti lähtevänsä mukaan jos Sauli lähtee, mielenkiintoista?
Miten presidentti puuttuisi talouspolitiikkaan, kun ei siihen vasemmisto kokonaisuudessaankaan saa mitään kuria ?
Ilkka Kanerva vieraili Yhdysvaltain ulkoministerin luona, tekeekö mielestäsi tämä Ilkka Kanervasta arvostetun kansainvälisen poliitikon ?
Tarja Halosella on suomalaisten suuren enemmistön kannatus ollut takanaan koko virka-ajan. Enemmistö suomalaisista on sitä mieltä, että hän on hoitanut pestinsä joko erittäin hyvin tai hyvin. Niin olen minäkin.
Kiperin paikkahan meille aina on ollut ja tulee aina olemaan suhteet suureen itäiseen naapurimaahan, jota myös karhuksi sanotaan, välit ovat hyvät, vaikka Halonen on ottanut puheeksi, esim. ihmisoikeuskysymykset.
Pysytäämpä totuudessa.
Kanervahan on vaan m,,,,,,,n kanto teline.
Halosella on takana vain enemmistö osasta kansaa joka ei politiikkaa seuraa kuin vaalipaneelissa jossa kaikki valehtelee.
Eikä sitäkään enää kahteen vuoteen (mielipidemittaukset )
Suhteet Venäjään ?
Milläs selität sen kun kenraalit tuli käymään Suomessa vuos sitten niin Stub ja Haloska ohitettiin, ei tieneet lärpät mittään.Kenraalit puhu keskenään ja Stub sekä Haloska suut mutrussa.
Vain Suomen Puolustusvoimiin luotettiin, ei poliitikoihin, nekö on hyvät idänsuhteet ?
Voithan pistää paremmaksi. Olihan niissä suhteissa Paasikivellä ja Kekkosellakin täysi työ, ja lunta tuli tupaan...
Paasikivellä ja Kekkosella tosiaan oli työtä karhun kanssa ja aika oli vaarallinen.
Praha muistetaan kyllä.
Samaahan laskettiin tehtäväksi Suomeenkin, mutta oli Ryssille etu pitää "puolueeton " Naton ja oman nahan välissä.