elikkä. kertokaapa omat top-5 julkkis mielipiteenne. omani ovat:
1.Catherine Zeta-Jones
2.Yasmine Bleeth
3.Tara Reid
4.Holly Valance
5.Colleen Haskell(elokuvassa "Elukka")
1.Catherine Zeta-Jones
2.Yasmine Bleeth
3.Tara Reid
4.Holly Valance
5.Colleen Haskell(elokuvassa "Elukka")
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tämä kokaiini-Yasmine? Nojaa... http://www.thefunnypage.com/celebrities/bleeth.htm
Audrey Heburn ja Elisabeth Taylor olivat nuoruudessaan poikkeuksellisia ja ET on vieläkin.
Myös Ava Cardner oli suuren luokan kaunotar. Jos nimissä on kirjoitusvirheitä, suokaa se minulle anteeksi.Vastaaviin eivät nämä nuoremmat yllä.
Suonet sinäkin anteeksi, jos korjaan:
Audrey Heburn => Audrey Hepburn
Ava Cardner => Ava Gardner
Filmitaivaalla on vaikuttanut toinenkin kuuluisa Hepburn, nimittäin n. vuosi sitten edesmennyt Katharine Hepburn. Hänen etunimeään näkee kirjoitettavan hyvinkin usein virheellisissä muodoissa Katherine, Catherine tai Catharine; ehkäpä noita muotoja löytyy lisääkin. Sinänsä nuo "väärät" muodot taitavat olla muilla nimenkantajilla paljon yleisempiäkin – "sama" nimi kirjoitetaan useilla eri tavoilla!
Nykyisin on jo vaikea päätellä suomalaistenkaan nimistä, pitäisikö kirjoittaa Marko vai Marco, Niko vai Nico, Pia vai Piia, Karita vai Carita jne.
Emmekä me suomalaiset ole suinkaan ainoita, joille nimien oikeinkirjoitus tuottaa ongelmia. Anglosaksisessa maailmassa virheet lienevät itse asiassa yleisempiäkin.
elisabeth taylor oli nuorena häikäisevä kaunotar!
Hepburn oli kyllä vahhemmallakin iällä erittäin kaunis! Kauniimpi kuin monet nuoremmat.
http://www.deansplanet.com/z/images/celebs/no_makeup/catherine_zeta_jones.jpg ihanku jostain ostarilta repästy mammeli
http://www.deansplanet.com/z/images/celebs/no_makeup/yasmine.jpg meikki muuttaa! Karu totuus on toinen!
Kaikki naiset näyttää kauniimmalta meikattuina, onpa uutta! Julkkikset on meille kuvia, joten mulle ei oo väliä, vaikka olisivat aina pakkelissa ja näyttäsivät suohirviöiltä ilman, ihan sama! Totta tietysti, että nuo jotkut julkkikset on karseita ilman meikkejä, mutta tuolla Deansplanetissa on lisäksi kärjistetty sillä, että meikkikuvat ja ei-meikkikuvat on monesti otettu eri ikäsinä.
zeta-jones taitaa olla vielä vähän lapsi kuvassa. Luusto vähän erilainen nykyään. ei silti en minä siitä pidä mutta huonoja kuvia löytyy kenestä vaan. anistonin hohtoa en kyllä voi käsittää onhan se varm ihan karismaattinen ja hyvä kroppa hänellä mut..
http://www.nola.ornskoldsvik.se/pj/barbi/barbi16.html
...Tarja Turunen!!! :)
Se osaa laulaa, ja on ihan tajuttoman kaunis...
Kylie Minogue! Siinä on mun mielestä maailman kaunein nainen! Anteeks, korjaan, maailman kaunein JULKKIS nainen! Uskon et kauniimpiakin naisia löytyy, mut ei julkisuudesta...