Niinistö lupautu presidettiehdokkaaksi ,ei toteudu Paavo parkujan unelma.
Nyt Väyryselle myrkyn
lykkäsi,kun
661
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jalasmökkiketku ilmoittautui jo niin ulkoministerikisi, kuin presidentiksi ja anoi myös kansanedustajan paikkaa. Ulkominiseriä ei tullut, ei kansanedustajaakaan, eikä presidentiksi ole mitää jakoa.
Toivomme ukkelin pysyvän lopun ikänsä keminmaan rasitteena, poissa silmistämme.
Keminmaan paronia ottaa räätikkään,kun Niinistö ruhtyi presidentti ehdokkaaksi.
Väyeynen on ylivoimainen poliittiselta kokemukseltaan. Sauliin tai kehen tahansa verrattuna. Suomi tarvitsee vahvan presidentin. Sen teemme Paavo Väyrysestä.
Joo, Väykkä Pressaksi
Ilmoittamalla itsensä pressakisaan Väyrynen tekee itsestään vain entistäkin suuremman ressukan. Kun kannatusta ei ollut eduskuntaan saakka, niin luulisi hänenkin tajuavan, että sitä on vielä vähemmän pressaksi. Mene ja tiedä onko kysessä suunnaton itserakkaus, vai kepuaatteen kylkiäisenä saatu yksinkertaisuus.
Mutta jos Paavo parka pääsee kepun ehdokkaaksi toteutuu Niinistön unelma. Varmaan jokaisen muun presidenttiehdokkaan myös. Toivotaan siis Paavon pääsevän.