Hankinnassa mahdollisesti ois Peugeot 607 neliovinen 2,2 TD diam. ajettuna alle 150 000 ja vuosimalli 2001. Onko tästä tietoo paljonko on vikoja odotettavissa ja onko näissä jotain tyyppivikoja? Pyynti on n. 32 000€. Sairaan siisti tää ainakin on niin ulkoa ku sisältä.
Saman vuoden 5 ovisesta 2,0 TD mondeosta tekis mieli luopua on meinaan ollu niin paljon ongelmia vaikka ajettu on vasta 98 000.
Saman vuoden 5 ovisesta 2,0 TD mondeosta tekis mieli luopua on meinaan ollu niin paljon ongelmia vaikka ajettu on vasta 98 000.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...kuuleman mukaan.
Siis Erittäin Varma peli, ei ainutta vikaa.
Vaitettavasti en omaa omakohtaisia kokemuksia kyseisestä autosta, vaan ainakin vielä on tyydyttävä siihen vanhempaan malliin. Vaikka jos poika on yhtään isäänsä tullut, niin ei voi muuta kuin suositella. 280tkm ei tunnu vielä missään.
Väittävät olevan vähävikaisin pösö mitä on ikinä tehty... tosin ei ole mullakaan oma kohtaista kokemusta valitettavasti.
katsos tämä
http://www.mcarsweb.com/peugeot/607pescarolo.htm
Pitäis kyllä olla kestävä ja luotettava laite varsinki just tolla dieselillä.
kuis sattuikaan..ostin itse torstaina sellaisen pösön..olen aina sanonut ettei ranskalaista autoa..mut..nythän minulla vasta auto on..on se mahtava peli..siinä on tyyliä..ja kulkee kuin juna..ja hiljainen kyl on..
suorituskyky kyl yllätti täysin..mahtava vääntö ja kiihtyvyys..
ja varusteet tietty asia ihan erikseen..siinä kaikki mahdolliset kyllä löytyy..
hintaa sinun kannattee kyl tinkii,tai sit minä sain tosi edullisesti..minul 607 2.2hdi ajettu 139000km ja todella hyvin pietetty ja huollettu säännöllisesti..ostin täältä varsinais suomen pösön merkkiliikkeestä ja hinta oli 26900e..
Olen ajanut 607-dieselillä jo jonkin aikaa, ostin tosin uutena. Upea peli, ajo-ominaisuudet omaa luokkaansa, samoin varusteet eikä ainakaan ensimmäisten kymmenien tuhansien km aikana minkäänlaisia vikoja.