Outoa ajelua Mekrijärven Yliopistolla

Ukko ajelee päivät pitkät tuohonleikkurilla ja kuljettaa sillä tavaraa sekä käy toimittelemassa asioitaan eri pisteissä.

Ostakaa sille sähköinen golfauto. Se ei pörise eikä saastuta. Eikä siinä tarvita ajokorttia. ;-D
12210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kumpikohan lie omituisempaa: ukko, joka ajelee päivät pitkät "tuohonleikkurilla" vai henkilö, joka päivät pitkät seurailee tätä ukkoa?

Äänestä
  • Tuohon on vaikea vastata, tuohonleikkuri-asiaan ja tukkoon ja tukon tarkkailijaan

    Äänestä

Tuohonleikkuri...onko se joku Ilomantsilainen keksintö?? :)

Äänestä
  • Kysymyksessä on ruohonleikkuri. Siis kone, joka kulkee pyörillä ja polttomoottorivoimalla. Sen päällä istutaan ja sitä ohjataan ohjauspyörästä.
    Ei todellakaan ole tarkoitettu tavarankuljetuksiin ja muihin kruisailuihin yliopistoalueella.

    Äänestä

  • Jos haluat olla oikeassa niin kirjoita sana ilomantsilainen pienellä kirjaimella!!

    ;-D

    Äänestä

  • Kotjaajakytvälle kirjoitti:

    Jos haluat olla oikeassa niin kirjoita sana ilomantsilainen pienellä kirjaimella!!

    ;-D

    Ilomantsilainen PITÄÄ kirjoittaa isolla,on se vaan niin erikoinen elävä!! :)

    Äänestä


  • Kotjaajakytvälle kirjoitti:

    Jos haluat olla oikeassa niin kirjoita sana ilomantsilainen pienellä kirjaimella!!

    ;-D

    Ilomantsi on just tollasten kummajaisten kuollu kylä niinkuin tuo Kotjaajakytvälle.

    Äänestä

  • Ilomantsilainen kirjoitti:

    Sanan alussa isolla, vaikke Anneli onkin kenties totuttautunut isoihin....
    Ilomantsilainen ilomantsilainen on niin erikoinen elukka....

    Mutta itse asiaan; työsuojelutarkastaja paikalle etti ukko telo itseään - pahemmin...

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/ihminen-kuoli-ruohonleikkurin-alle-lahdessa/art-1288398932539.html

    Kyllä se Ilomantsilainen mainitaan isolla olipa se sitten alussa tahi lopussa,se on kunnioitettava noita outoja eläjiä edes sen verran. ;)Ja mitä tulee muihin isoihin niin se on sitten jo toinen juttu.:)

    Äänestä

Kaikenlaista kummajaista sitä näkee kun kauan elää.
Kyllä yliopistollinen luonnontutkimus on saanut kovan haasteen ruohonleikkurikisasta, jota käydään yhden miehen tallissa...

Äänestä

Ihan hyvä ettei rahoiteta kun eivät pysty valvomaan holtitonta rahankäyttöä.
Eikun putka kiinni ja kohde myydään venäläisille yrittäjille. Suomalaiset syöttöpotsit eivät viitsi enää panna rikkaa ristiin. Paskallekin ajellaan ruohonleikkurilla..

Äänestä

vai onko se hommaa ollenkaan? Voisi olla enemmän pellen puuhia...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tutkijahutkija kirjoitti:

Ukko ajelee päivät pitkät tuohonleikkurilla ja kuljettaa sillä tavaraa sekä käy toimittelemassa asioitaan eri pisteissä.

Ostakaa sille sähköinen golfauto. Se ei pörise eikä saastuta. Eikä siinä tarvita ajokorttia. ;-D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu