kävin juhannuksen aikaan oravin vierasvenesatamassa ja ravintola ruukinrannassa.jäi jotenkin pettynyt fiilis.pari kesää sitten vielä palvelu pelasi ja hinnat suht normaalit mutta nyt kaupassa ja ravintolassa asioidessamme hinnat järkyttivät.olin lentää perseelleni kun katsoin kahvipaketin hintaa....6.50 euroa!!palvelukaan ei kehuttavaa.kaupassa myyjä tarinoi samalla puhelimeen kun palveli asiakkaita.jonot kassalle vaan kasvoivat.kyllä täytyy todeta että oravin palvelut on mennyt hurjasti alamäkeen.
Mitä mieltä Oravin vierasvenesatamasta ja palveluista?
6
573
Vastaukset
- Tuksuonhyväjätkä
Mäkeen on hiukan mennyt. Seisova pöytä on huono ja hinta on noussut taivaalliseksi taisi olla viimekesänä 16-17€.
Kahvi on tosi vanhaa ja pullat kovia. Mutta kaupan karjalanpiirakat on hyviä ja edullisia.
Osta Kaffet Savonlinnan K-marketista.
K:n pikantissa on muuten Saimaan alueen paras ruoaka, heti kerimäen "puupaarin" jäkeen.
Jos haluat vielä huonompia palveluja niin jatka Kuopioon.(vitsi, vitsi, älä jatka) - Elviksenserkku
Hyvä ruoka ja huippupalvelu on Kermankeitaassa. esim. sauna 3€/henkilö. Puilla lämmäytettvä.
- wanhan laivankippari
Kesän paras palvelu Savonrannalla, tulipahan vietettyä muutama vuorokausi satamassa. Kiitos Noidankattilan porukka. Pizza hyvää ja yrittäjäpariskunta loistava.
- ilonripaus
Sovittiin pojan kanssa, että ens kesänä ei tarvii pysähtyä edes ruokakauppaan
- Veneretkellä
Missä mallissa lienee Oravin palvelut tänä kesänä? Kannattaako poiketa?
Mainostaa kyllä osaavat, mutta osaavatko asiakkaansa huomioida?
- jörbernö
Kävimme juhannuksen jälkeen Oravissa. Henkilökunta erittäin ystävällistä ja palvelut pelasivat hyvin. Aamulla nuori poika toi päivän lehden veneelle. Kaupan puolen hinnat tosin niin suolaisia, että jäi ostamatta. Toinen asia on, että myös kauppiaan on elettävä ja palvelujen ylläpito vaatii tuloja. Me oltiin vaan kaupan hintoihin liian köyhiä. =) Suosittelen lämpimästi Oravissa käyntiä - todella kiva! Mennään uudestaan täältä Kuopiosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204219Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692715Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932411- 472343
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua381597Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350- 571320
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 761291
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186