Persujen aate ei rakennu oikeen milleen?

Näinkö on?
1151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Pakottivat väsää avauksen?

Äänestä

Puolueeni syöksykierteessä kannatuksen kanssa. Väsään näitä avauksia viisitoista päiväsä puoluepomon käskystä.! Antaa tukiasiviina palkaksi!
Ei haitata vaikka tyhmyyteni saakin sinetin!

Äänestä
  • Kas, kykypuolueen agitaattorikin ilmaantui.
    Vielä muutama viesti ennen Kämpin lounasta ja silleen.

    Äänestä

Onko Persuilla aatekin, empä tiennyt.

Tähän asti olen vain tiennyt että Persut puolustaa kaikkia niitä joita ns. vanhat ylimieliset puolueet kyykyttävät oikein urakalla. Eikö se riitä.

Äänestä
  • Mitä tiedät? Ei pitkä lista?

    Äänestä

  • kerro heti? kirjoitti:

    Mitä tiedät? Ei pitkä lista?

    Aika köpöä agitointia.

    Turha se on kitistä omaa aikaansaannostaan.

    Sillä Persuja olisi edes olemassa ilman muiden ns. vanhojen puolueiden ylimielistä suhtautumista äänestäjiinsä.

    Äänestä

Olen huomannut, että persujen aate on tasan rkp:n aatteen vastakohta. Eli jos tunnet rkp:n aatteen, johon tärkeimpinä kuuluvat suomalaisvastainen rasismi, kaksikielisyys, pakkoruotsi, ruotsalaisten etuoikeudet ja monikulttuuristen moniosaajien tuottaminen Suomeen helpottamaan maamme alati pahenevaa työvoimapulaa.

Jos osaat kääntää nämä asiat päälaelleen...

Äänestä

Kokeile...

OIKEUDENMUKAISUUTTA!

Äänestä

Ei protestipuolueella mitään aatetta ole. Näyttää riittävän kun kaikkea vastustetaan.
Niin kauan kun ei ole nousukautta edessä, se tämmöinen vastustaminen riittää, kun taas alkaa mennä paremmin, protestipuolueen kannatus hyytyy sitä mukaa.

Ainahan toki joku änkyrä on, mutta tämä aika nyt sopii persujen tyyppiselle protestiliikkeelle.

Äänestä
  • Itse Soinia pitkään seuranneena,jo kunnallispolitiikassa,tiedän että kaikki Soinin ennustamat kauhuskenariot ovat käyneet toteen. Joten neuvoisin suakin kuuntelemaan mitä Soinilla on sanottavana.

    Äänestä

Sinua pellepuolueen surkea kannattaja. Rähmällään, kuin puolueesi!
Muista se muovikassi päähäsi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


persulogiaa kirjoitti:

Näinkö on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu