http://www.uusisuomi.fi/raha/113637-kreikalle-12mrd-euroa-–-yle-”teki-osansa” JOS JUTTA SANOO LEHDESSÄ ETTÄ SÖIN YHDEN JÄÄTELÖTÖTTÖRÖN, NIIN EN USKO, JUTTA VALEHTELEE. JUTTA SÖI 3 JÄÄTELÖTÖTTÖRÖÄ KOLMELLA PALLOLLA , VANILIJA - MANSIKKA - SUKLAA. KYLLÄ ON SDP HUKASSA, EI TULE MITÄÄN TÄSTÄ HALLITUKSESTA. KAATUU ENNEN AIKOJAAN.
JUTTA ON PATOLOGINEN VALEHTELIJA, VAI ETTÄ TAKUUT HA HA
16
<50
Vastaukset
- hulluja kaikki hel..
http://arialsio.puheenvuoro.uusisuomi.fi/77250-puhelinkokous-paattyi-12-miljardia-hyvaksyttiin Ainakin kommentoijat samoilla linjoilla. Ei nämä vipit tähän pääty. Kreikka pyysi jo lisää vippiä tämän nyt tekeillä olevan lisäksi. Tästä leikistä on kyllä vitsit kaukana.
- PS FIN PS
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/07/urpilainen_haluaa_yhtioittaa_kreikan_omaisuutta_2703713.html Urpilainen taas vauhdissa . Kreikka ryöstetään. Tämä on häpeällistä.
- EI TAI JUU TAI EHKÄ
http://www.uusisuomi.fi/raha/113698-jutta-urpilaisen-kapina-epailyttaa-”suomi-tottelee” JUTTA TAAS VAUHDISSA. PELKÄÄ NIIN HELVETISTI SDP:N SUOSION TOTAALISTA PUDOTUSTA ETTÄ ON VALMIS IHAN MIHIN TAHANSA. JUTTA ALOITTI VAALIKAMPPANJANSA JO NYT.
- Alustaja on pässi
Kokoomushan siellä vetäjänä on. Kokoomus syyttää jo ETUKÄTEEN demareita.
Kokoomuksen kantsis olla vähän aikaa YKSIN hallituksessa, niin loppuis ainainen narina, saisivat YKSIN laittaa Suomen sekaisin.- persu olen mä
Jutta urpilainen on nyt valtiovarainministeri jonka tehtäviin kuuluu jatkossa nämä tukipaketit. Hän niistä neuvottelee seuraavat 4 v.
- j.vaisaari
persu olen mä kirjoitti:
Jutta urpilainen on nyt valtiovarainministeri jonka tehtäviin kuuluu jatkossa nämä tukipaketit. Hän niistä neuvottelee seuraavat 4 v.
vain neljä vuotta oletko varma minä rohkenen epäillä vaikka eu-herrat pitääkin
juttaa hienosti kämmeneelään ja kuuntelevat uutta ministeriä hänen ajatuksia
ja ehdotuksia mutta pian on kuherus kuukausi ohi.
- hölömö¨
Seisooko alustajalla, puutteessa oot kuitenkin.
- pipipääpipipää
Mitä alustaja huutaa? Onko pää pipi?
- jutan pers-----
http://hemmokoskiniemi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/77290-suomalaisten-omaisuus-kreikkalainan-vakuudeksi Tässäpä listaa mistä vetää mania Suomalaisilta.
- Jutta 1 suuri
Ei Juttaa saa moittia Jutalta pääsee pian itku. Jutta on liian isoissa saappaissa. Kyllä Jutta selviää kun hakee vanhasta koulusta helmitaulun ja sitä räpeltäessä huomaa erehdyksensä. Peruu kaiken mitä on tullut mokattua - kaataa hallituksen - eroaa SDP:tä ja lähtee mökille kalaan. Kyllä Jutta tietää.
- apua apua hätä suuri
http://www.iltalehti.fi/talous/2011070313997468_ta.shtml Pidä nyt herranen aika Urpilainen sanasi, ja hylkää Suomen osuus Kreikkaan. Sinä tiedät, olet kuullut miten tässä kauheassa leikissä käy. Auta Kreikan kansaa ja auta Suomea. EU heilahtaa ja Suomea kyyketetään, mutta ei enää vippiä Kreikkaan.
- Jo nyt on....
On se kumma, kun porvarihallituksien jäljiltä tarvitaan AINA demareita korjaamaan tuhot ja rötökset!
- Psykiatri Kalle
Alustajalla hullun naurua ja sekopäinen kirjoitus. Voihan perse.
- CCDDWWWBBB
http://www.talouselama.fi/uutiset/eun kreikkatempauksesta quotsietaisi joutua vankilaanquot/a650446 Jutta täysihoitoon muiden mukana. Kakkua.syy: Kreikan ryöstö.
- JUTTA VALTIONV. MIN.
http://www.vm.fi/vm/fi/01_etusivu/index.jsp Valtiovarainmisisteriön sivut.
- fyfaaaaaaafyyyyyyyyy
http://www.hs.fi/juttusarja/sipila/artikkeli/Jutan bileet peruttiin/1135267516988 Tämä on hauska juttu hesarista Jutasta. Nauroin makeasti. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28117958Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245730- 1332662
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172197Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3371805Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111063- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33961Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45958