Enpä ole tätä palstaa enää lukenut ollenkaan toukokuun jälkeen.
Lomat aloitin keskiviikkona. Vene on ollut juhannuksesta asti Saimaalla. Jääkaappi on jo vuosia temppuiullut (= vie virtaa enenmmän kuin akkulaturi lataa akkua). Meni muutama ylimääräinen tunti ja tuoppi asiaa korjatessa Kallioniemen vierasvenesatamassa.
Tänään hain Lahden Kärkkäiseltä uuden jääkaapin (Waeco, liekö hyvä) ja Vartan akun.
Saimaan norppa tuli jo bongattua, heinäkuun puolen välin jälkeen kohti Saimaan pohoisempia vesiä.
Hyvää kesää !
T: HP
Terve, Aulis !
5
127
Vastaukset
- Pärre Dalsbruk
Terve terve!
Minä en ole lukenut palstaa sitten maaliskuun.
Hyvää kesää tosiaan Tristanin lisäksi Aulis Merenkyntäjälle, Hra ja rva Wickströmille ja Saastamoiselle, mutta ei Pyttis fiskarelle, Sommarö-Piperille, Välittäjälle tai kapitulanteille, puhumattakaan suomenruotsalaisista sekä tietysti niille, jotka kysylevät ja kommentoivat viestejämme.
Nähdään Taalintehtaalla!
Per - Keulakuvaonkaunis
Samoin kaikille, hyvää kesää ja unohtakaa keskinäiset nahinat ja alkaa syksykin sitten mukavissa merkeissä. Itse vietän kesäni snorklaamalla Vrouw Marialla.
Se on moro - 9mm tarvii
Onko Välittäjä_LKV:n puolipäinen poikakin ruvennut kirjoittelemaan? Se on jo liikaa sontaa yhdestä sakista!
- Purjeetonturhat
Itse tulin juuri latvavesiltä tänne Pihlajavedelle. Keikunen täällä noin kuukauden. Käyn välillä kehumassa kipparintaitojani Puumalan saunassa.Sitten lähden kohti Kallavettä, kun on PAKKO. Muuten en perkele lähtis.
Mikäpäs täällä on seilatessa!
Trekkuja ja orkkuja vaan kaikille meille huippumiehille. - alkup. Trstan HP
Varastit sitten minun käyttämän nimimerkin, senkin mitätön esinahkanöyhtä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475285Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1361707Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151619- 141355
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41240No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol26121981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171077Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771028Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60877