Kuka on tämä Keskiyö?

Kuka onkaan tämä Keskiyö, joka täällä parhaansa tekee auttaakseen muita? Mitä näet tapahtuvan minun elämässäni lähitulevaisuudessa? Olen 37v nykyisin kovin onnettomassa avoliitossa asuva nainen. Erotako pitäisi vaikka en tunne siihen pystyväni? Näetkö toista miestä tulevan?
382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitäs siellä hoppuillaan? kahden kauppa on toistaiseksi vielä parempi, kuin kolmen tai neljän kauppa. älä lähde vielä uutta kumppania metsästämään, ennenkuin saat itsesi kasaan.

olisiko sinulla mahdollisuutta laittaa hampaasi kuntoon? siitä sinulla olisi paljon iloa. sinun asiasi ovat rempallaan, koska sinä et jaksa.
kaikkiin ns. ystäviisikään et voi aina luottaa, he ovat enemmänkin avomiehesi kavereita.
sinulle tekisi tosi hyvää saada hieman tapettienvaihdosta! mene jonnekin muutamaksi päiväksi ja ota välimatkaa.
yleensä välimatka ja ikävän laatu kertovat tunteiden aitouden.
sitten näet myös soitteleeko kumppani perääsi, ja siitä voit taas päätellä lisää.
sinun on pystyttävä rakastamaan itseäsi ja katsomaan, mikä on sinulle hyväksi! jos sinä et rakasta itseäsi, niin kuinka joku muu voisi?
itsetuntosi tarvitsee paijausta, mutta älä hae sitä toiselta mieheltä, olisit vain helppo saalis pikaiseen nautintoon.
kysymyshän on syvemmistä tunteista, eikö niin?

ota siis vähän vapaata, lähde jonnekin, kävele itseksesi ja tuuli kuiskaa korvaasi kuinka sinun tulee menetellä.

Äänestä

Keskiyö ketoo totuuden.
Minä sykologisesti sen mitä sinä haluat. ehkä itsekkäämmin kuin mitä Keskiyö näkee.

se toteutuu lopettamalla auttaminen. eroa! koska miehesi on ilmeisesti näitä autettavia. Keskity omaan elämään, vähän itsekkäämmin.

Uusi elämä uudella paikkakunnalla, uuden miehen kanssa ilman tätä painolastia. mutta sekin tuhoutuu jos vedät entistä mukaan.

Mutta kuten yllä on! ei sinulla ole ehkä halua.. Keskiyön kertomuksesta ehkä rakastat miestäsi ja hän sinua omalla tavallaan.
Totuus on että elämäsi ei muutu ellet sitä itse muuta. Hivenen itsekkäämäksi.

Äänestä

Tämä kuulostaakin jo tutummalta kuin tuo Keskiyön näkemys, vaikka ei sekään kai ihan metsään mennyt. Mieheni on todellakin "autettava", eikä ole häntä helppoa jättää ns. tyhjän päälle. Lapsiakin pitää ajatella. Omat tarpeet ovat jääneet kaiken muun alle. Yritän löytää itseni tämän sekasotkun keskeltä. Kiitos sekä Keskiyölle, että tälle toiselle auttajalle, kun otitte kantaa. Elämä jatkuu. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katsi kirjoitti:

Kuka onkaan tämä Keskiyö, joka täällä parhaansa tekee auttaakseen muita? Mitä näet tapahtuvan minun elämässäni lähitulevaisuudessa? Olen 37v nykyisin kovin onnettomassa avoliitossa asuva nainen. Erotako pitäisi vaikka en tunne siihen pystyväni? Näetkö toista miestä tulevan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu