Kompressoritorvet

torvi-.-.-

8

1870

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kätsastushenkilö

      miten käy leiman kanssa ? jaa-a paha sanoa,riippuu missä kunnossa auto on.
      noi torvet kun ei vaikuta siihen leiman saantiin.

    • hhsthsthae

      Katsoin vain yhdestä katsastussivulta, että merkkiäänen täytyy toimia, mutta ei saa olla liian hiljainen, eikä liian kovaääninen. Siksi moinen kysymys.

      • katsastushenkilö

        jos auto on muuten kunnossa niin leima tulee,oli torvi kova ääninen tai vaikka ihan äänetön,oli kompura torvi tai ei.


    • vjk,j, h

      saa niitä kompuratorvia olla, mutta ei moniäänisinä

      • Anonyymi

        Kyllä saa olla moniääninen. Äänten pitää soida yhtaikaa, ei peräkkäin.


    • jtjjejet

      Joo, sen tiedän, että ainakin ne moniääniset ovat kielletty. Onko mitään muuta rajoitusta noille paineilmatorville? Kun toiset sanoo toista ja toiset toista.

    • sdnglsnghhs

      Kaippa niihin jotain rajoituksia on. Mutta 4 katsastusta takana tuollaisilla eikä ole koskaan edes huomattu

    • ghsfhs

      no eihän ne ihan täytä vaatimuksia äänimerkkinä, mutta ei niistä hylätä yksistään.

      äänimerkille on vaatimuksia riipuen käyttöönotosta, mutta jos pakko asentaa niin jätä alkuperäinen torvi paikalleen ja laita eri napilla, eihän ne kuitenkaan torvena kovin hyvät ole kun hitaasti kehittävät painetta ja ääntä.

      Anna poliisin sitten päättää tiellä, ovatko hyvät kun töräyttelet niitä ja katsastuksessa iroitat johdot ettei ole toiminnassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      221
      4790
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      45
      3278
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      36
      2965
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      84
      2933
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      61
      2832
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2655
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2391
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2197
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      148
      1531
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1200
    Aihe