Ihmettelen tätä, koska AUK:issa oli pari vähemmän fiksua hemmoa, jotka eivät tulleet toimeen päällikön kanssa ja sekoilivat muutenkin aika tavalla. Tenteissä eivät pärjänneet.
Päällikkö lähetti nämä sankarit RUK:iin ja kaverit saivat sieltä komennuksen toiseen joukko-osastoon. Saatiin porukka siivottua näin. Kyllä meillä oli hauskaa, kun kuultiin ketkä lähtevät Haminaan.
Uskoisin, että tämä kikka on monen muukin päällikön taskussa.
Tiedän kyllä, että Haminassa on teräviäkin sällejä, mutta heidän harmiksi sinne lähetetään myös näitä "kiertopalkintoja".
Miksi RUK:ia pidetään "parhaiden" paikkana?
Väärä käsitys.
2
782
Vastaukset
- Jotain perää..
Itse RUK:n käyneenä voin sanoa et kyllä sinne omaan yksikköönkin näitä muutama mahtui.. Valitettavasti.. Toivottavasti en itse kuulunut tähän "kiertopalkintoporukkaan".. :) Ainakin minut kotiutettiin samaan osoitteeseen kuin mistä tulinkin..
- jaa
joo
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1337324KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4206974Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693543Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521353147Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092704Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442261- 1261916
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231783Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821447- 741327