Nyt kun katselee äkkilähtötarjontaa niin hinnat aika kovia mielestäni. Onkohan elokuun loppupuolella (viikko 35) jo hinnat äkkilähtöjen osalta halvempia kun lomat rupeavat loppumaan.
Mietin, että varaanko reissun nyt vai odotanko äkkilähtöjä. Välimeren kohteisiin johonkin suunta, mutta paikalla ei niin väliä.
Elokuun loppu, onko hyvin äkkilähtöjä?
äkkiä matkalle
2
401
Vastaukset
- Reissu-Raija
Kuvittelisin, että elokuun lopussa on äkkilähtöjä, koska ilm. koulut jo alkaneet ja moni jo pitänyt lomansa. Välimeren alue tosin tupaten täynnä, koska suuri osa eurooppalaisista viettää juuri elokuussa lomaa.
Voit päästä hieman halvemmalla reissuun, jos maltat odottaa:) - kesäkalenteri
Ei ole täyttä ja on lämpöä....jospa menisit Albaniaan! Rantaviivaa riittää ja
paljon nähtävää...joskin sinne joutuu matkustamaan reittilennoilla, mutta
todella halpoja lähtöjä löytyy...
Hotelin asemasta mahdollisuus yksitysmajoitukseen...tietoa saat
albaania.fi ja sieltä sähköpostiosoite
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1273080EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351445- 1041309
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621047Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1351037Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661037- 60967
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373939- 41767
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22753