Transut

vasemmistolaisia

Näki Transujen marssinkin viikonlopulla, Jungerin piti päästä suojelijaksi-
Onko vihreät enään niin transuja kuin SDP ja Vasemmistoliittolaiset.

Työväenpuolue ja trarnsut ? Miten ne nyt niin nalkissa ?

Voihan palstan transu anustappeineen. "

2

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • transu Veltto

      Onhan persuillakin ..ainakin transun näköistä..se Veltto...
      Muutama sivarikin löytyy kokoelmista.

    • Onko yllätys.

      Jo 1840 marx ja engels vaati, että homoseksuaalisuus, sodomia ja muut seksuaalisuuden muodot on saatava tasavertaisiksi heteroseksuaalisuuden kanssa. Näin tuhotaan porvarillisen yhteiskunna perusyksikön, eli perheen ylivalta.

      Perhe on porvarillisessa yhteiskunnassa vastannut lisääntymisestä, lasten kasvatuksesta ja huolehtinut myös vanhusten hoidosta.

      Ja perheen keskeinen jatkuvuuden perusta on ollut perintäoikeus. Perheen taloudellisen hyvinvoinnin perusta on siirretty sukupolvelta toiselle: ja on myös siirretty henkinen perintö.

      Homot, transseksuaalit ja muut vaativat perheen oikeudet ja etuudet itseleen: muka tasa-arvon vuoksi.

      Eli kyse on perinteisestä sosialistien haaveesta: kähmiä laillisuuden varjolla itselleen omaisuutta johon ei ole mitään oikeutta.

      Joten jos homous tai muu perverssio mahdollistaa sosialistin haaveen toteutumisen, niin toki hän lähtee ylpeänä marssille.

      NINEL

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      29
      2854
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1173
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe