Heip,
Tein tosi vahvaa nokkosvettä alkukesästä ja koska kerrostalossa asutaan, pullotin litkun, ettei haisisi avoimessa ämpärissä vuorokaudet läpeensä. nyt kuitenkin nokkoskäytteen pinnalle on alkanut muodostua jotain valkoista, ehkä hometta.
onko siis pilalla?? tolla voi varmaan kastella siis kukkia ym, mutta entä tomaatteja? haittaako "pilaantunut" nokkoskäyte vai onko se käytännössä edes mahdollista kun on jo valmiiksi niin oksettavaa kamaa? :)
Nokkosvesi pilalla?
jokustelija
1
90
Vastaukset
- kärhörhöilijä
Kyllä voit käyttää lannoitukseen, kun laimennat sitä ja kastelet joko aluslautasen kautta tai kasvin juurelle.Tee jatkossa sellaista parin päivän liuosta niin ei tuoksukaan ole niin vahva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897239- 353831
- 453430
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402572- 2092403
- 412362
- 1232256
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292169Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241888- 401829