Hei sinä mies

Kävelit mannerheimintiellä vastakkaisella puolella tietä pahimpaan ruuhka-aikaan 10 vuotta sitten, olikohan huhtikuussa, katseemme osuivat samaan aikaan liikennevaloihin. Muistatko minut? Et katsonut minua suoraan mutta tiedän että tunsit minut kun vihreä valo syttyi.

Ota yhteyttä jos kiinnostaa.
121308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olinkohan se minä? Mikä kaupunki? ( Pidän vihreistä valoista)

Äänestä

oiskoha se mannerheimintie stadissa älykääpiö

Äänestä

Suomessa on 10kpl Mannerheimintietä eniro.fi:n mukaan.

Äänestä

tarkistitko oikein? kyllä mä kallistuisin enemmän stadin mannerheimintien puoleen jonka kaikki ( tai melkein ) tietää ku siihe metsäpolun pätkään jossai junttilas. järjenkäyttö sallittua

Äänestä

Se oon varmaan mää ,eiku mähän kävelin punasia päin !

Äänestä

Muistan hämärästi kyllä. Voitais vaikka nähdä tai jotain, koska taisin ihastua suhun.

Äänestä

Hei, muistan sinut erittäin hyvin. Sinä olit liikennevaloissa punaisissa lastenrattaissa ja sinulla oli keltainen pipo päässä.

Olen ihmetellyt kohtaamistamme useaan kertaan vuosien saatossa... mietin, että kenen idea oli päästää n. 5 vuotias pikkupoika (ilmeisesti pikkuveljesi?) lastenvaunujen (ja sinun) kanssa Mannerheimintielle pahimpaan ruuhka-aikaan!?

Ilmeisesti veljesi(?) ei pitänyt sinusta erityisemmin, koska jätti sinut keskelle sporakiskoja?

Mitä sinulle nykyään kuuluu? Olisin kyllä soittanut sinulle... jos vain olisit antanut puhelinnumerosi (tuollaisia kohtaamisia ei nimittäin ihan päivittäin tule vastaan... ja hyvä niin). ;o)

Äänestä

Se olin mää! Missä sää oot, mää oon ....mikkelissä?

Äänestä

Sinäkö se olet Taneli?

Äänestä

Valojen syttyessä minä todellakin tunsin sinut, housuissani oikein tykytti. Jos nimesi ei ollut Irmeli, niin oletkin joku toinen. Tiedän, että nimesi todella on Irmeli. Näytit ihan Irmeliltä.

Äänestä

Olin siellä minäkin. Ohjaamassa liikennettä ja sakottamassa päöin punaisia kävelijöitä.Ettekö työ perkeleessä usko jotta päin pipoa ei kävellä! Rikos ei vanhene koskaan etenkään liikennerikos.

Äänestä

Nonniin, elän vielä viime vuotta. Anteeksi kaikille vastanneille, muistin vuoden väärin. Se olikin 11 vuotta sitten! ;) Helsingin tiestä on kyse.
Positiivista että näinkin monta liikennevalojen katselijaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosikon mieli kirjoitti:

Kävelit mannerheimintiellä vastakkaisella puolella tietä pahimpaan ruuhka-aikaan 10 vuotta sitten, olikohan huhtikuussa, katseemme osuivat samaan aikaan liikennevaloihin. Muistatko minut? Et katsonut minua suoraan mutta tiedän että tunsit minut kun vihreä valo syttyi.

Ota yhteyttä jos kiinnostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu